Techniki rozluźniające obolały kark

Bolący kark to coraz powszechniejszy problem w naszym życiu, które spędzamy najczęściej w pozycji siedzącej, pracując przed komputerem. Niewłaściwie dopasowany fotel, zbyt dużo pracy, a także stres i zmęczenie – wszystko to może powodować ból karku i szyi uniemożliwiający nam funkcjonowanie, a z czasem prowadzący do groźniejszych dysfunkcji.  W jaki sposób zapobiegać lub rozwiązywać takie problemy i jakie są techniki rozluźniające obolały kark?

Masażer ręczny – praktyczne urządzenia dla każdego

Jednym z najstarszych sposobów usuwania dolegliwości bólowych i rozluźniania napiętych mięśni jest masaż. Może być wykonywany ręcznie, jednak nie każdy z nas znajdzie czas oraz pieniądze, aby udać się na tego typu zabieg. Praktycznym rozwiązaniem może być w takim przypadku masażer ręczny – funkcjonalne urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które można zabrać ze sobą nawet do pracy w torbie. Masażer karku można stosować codziennie lub w zależności od potrzeb, dobierając intensywność oraz rodzaj nacisku do indywidualnych upodobań. Nawet kilka minut uciskania, wałkowania, nakłuwania lub innego rodzaju stymulowania obolałych mięśni przynosi uczucie odprężenia, wpływa pozytywnie na koncentrację i wydajność, a także poprawia stan mięśni i stawów. Masażer do karku i szyi może być stosowany również przez sportowców, którzy w wyniku intensywnego treningu mogą odczuwać ból mięśni lub zakwasy czy osoby pracujące fizycznie, których mięśnie i stawy są narażone na przeciążenia.

Techniki rozluźniające obolały kark

Masażer karku może być mało skomplikowanym, niedrogim urządzeniem, ale można zdecydować się również na nowoczesne modele wyposażone poza funkcją masażu także w lampę podczerwoną. Wśród polecanych rodzajów masażerów pozwalających rozluźnić napięty i obolały kark znajdują się modele wibracyjne, którymi można także rozmasować inne, bolące partie ciała. Szybką ulgę przynoszą także masażery, na których silikonowych wałkach znajdują się tępe igiełki dające uczucie lekkiego ucisku mięśni. To modele wygodne w użyciu w niemal każdej sytuacji dzięki zasilaniu na baterie oraz kompaktowym rozmiarom. Dla osób potrzebujących nieco bardziej kompleksowej pomocy idealnym wyborem będą natomiast masażery zasilane elektrycznie, z zaawansowanymi funkcjami, jak podgrzewanie, masaż nefrytowymi głowicami, regulację trybów pracy czy wyposażone w wymienne końcówki. Pozwolą one nam zadbać kompleksowo o zdrowie i zapewnią sprawność kręgosłupa i całego układu kostno-stawowego, niezależnie od upływu lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here