jaki wpływ ma zielona herbata na zdrowie
fot. Pexels.com

Zielona herbata to naturalne źródło zdrowia. Regularne picie tego ciepłego naparu pozwala nam zachować dobrą kondycję organizmu i wprawia nas w dobry nastrój. Jakie inne właściwości ma zielona herbata? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/zielona-herbata-jakie-ma-wlasciwosci/

Najważniejsze właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata przez wielu jest uznawana za napój zdrowia. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, ponieważ ten herbaciany napar posiada sporo właściwości prozdrowotnych. Zielona herbata jest źródłem witamin A, B, C i E oraz mikroelementów takich jak potas, cynk, wapń, mangan, miedź czy fluor. Zawiera także liczne polifenole, katechiny, antyoksydanty, aminokwasy i garbniki, które wspierają organizm, chronią go przed nowotworami i działają antydepresyjnie. Zielona herbata pomaga także w skutecznym odchudzaniu.

Dla kogo zielona herbata?

Zielona herbata jest przede wszystkim dla osób, które chcą odpowiednio zadbać o dobrą kondycję organizmu. Silne antyoksydanty zawarte w tym naparze pomagają zapobiec takim chorobom jak rak pęcherza, prostaty, piersi czy żołądka. Regularnym piciem zielonej herbaty powinny się także zainteresować osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Zielona herbata zawiera L-teaninę, która jest naturalnym antydepresantem. Osoby, które chcą czuć się na co dzień lepiej, powinny systematycznie spożywać ten herbaciany napój.

Jak parzyć zieloną herbatę?

Zieloną herbatę trzeba parzyć dość długo – od 3 do 5 minut. W zależności od tego, co chcemy uzyskać, pijąc napar, powinniśmy ustalić ile tak naprawdę czasu powinien się parzyć. Jeśli chcemy pobudzić nasz organizm, herbata powinna być parzona nie dłużej niż trzy minuty, jeśli jednak mamy ochotę się wyciszyć i zrelaksować, powinniśmy poczekać z wyłowieniem torebki lub fusów ponad pięć minut. Drugą istotną sprawą jest temperatura parzenia zielonej herbaty. Nigdy nie możemy zalewać jej wrzątkiem, ponieważ ten potrafi zmniejszyć działanie prozdrowotnych właściwości. Woda powinna mieć raczej 70-75 stopni Celsjusza.

Zobacz także: http://mamapyta.pl/pij-kawe-bedziesz-zdrowy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here