Czas, kiedy wiosna budzi się do życia to idealny moment, żeby wprowadzić do swojego życia jakieś zmiany. Nie chodzi jedynie o zmianę fryzury czy ubioru, ale może nawet życia zawodowego. budzi się do życia, to dobry moment na zmiany. Niestety wiele osób w tym okresie może doświadczyć trudności, które będą uniemożliwiały podjęcie jakichkolwiek zadać. Jak poradzić sobie z przesileniem wiosennym. Czym ono w ogóle jest? Odpowiadamy!
Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-poradzic-sobie-z-wiosennym-przesileniem-sprawdzone-porady/
Przesilenie wiosenne – czym jest?
Przesilenie wiosenne jest to pojęcie związane ze stanem zdrowia który dotyczy okresu przejściowego pomiędzy zimą, a wiosną. Może mieć ono różny stopień nasilenia i czasu. Może przełożyć się też na częstotliwość oraz natężenie objawów, które związane są z wiosennym przesileniem. Warto zaznaczyć tutaj, że odczuwanie poszczególnych objawów jest subiektywne. W zasadzie nie jest to przesilenie wiosenne nie jest uznawane za chorobę. Są to poszczególne objawy, które wiążemy z przesileniem.
Jakie są objawy przesilenia wiosennego?
Do objawów przesilenia wiosennego zalicza się:
- bóle głowy i drażliwość
- zaburzenia snu
- problemy z koncentracją
- osłabienie organizmu
- złe samopoczucie
- niepokój
- kołatanie serca
Są to jedne z najczęściej występujących objawów, ale nie jedyne. Z reguły są to objawy na tyle niecharakterystyczne, że mogą wykazywać na wiele innych problemów natury zdrowotnej.
Jak zwalczyć przesilenie wiosenne?
Z walce z przesileniem wiosennym z pewnością przyda nam się kilka zmian w życiu codziennym. Okres jesienno-zimowy dla wielu osób jest to czas zamknięcia się w domu. Brak ruchu, mało słońca, a do tego często niezdrowa dieta mogą być przyczynami złego samopoczucia. Kiedy zaliczamy się do grupy osób, które właśnie tak reagują na okres jesienno-zimowy, będziemy musieli to zmienić. Musimy mieć świadomość, jak duży wpływ na nasze życie zawodowe oraz ogólne samopoczucie ma zmiana stylu życia.
Żeby pozbyć się przesilenia wiosennego powinniśmy przede wszystkim wprowadzić pewne zmiany w swojej diecie. Zanim na półkach sklepowych pojawią się świeże owoce i warzywa, skorzystajmy z mocy kiełków. Zawierają one duże ilości witamin oraz pierwiastków istotnych dla naszego organizmu.
Walka z przesileniem wiosennym nie odbędzie się również bez nawet małej dawki aktywności fizycznej. Powinniśmy wykorzystywać dobrodziejstwo, które niesie za sobą występowanie pierwszych promieni słonecznych. Duże nasilenie objawów przesilenia bardzo często związane jest z efektem niedoboru witaminy D. To ona ma duży wpływ na nasz nastrój. Właśnie dlatego w okresie wiosny zaleca się częste wychodzenie na spacery i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.
Zobacz też: http://mamapyta.pl/wskazowki-jak-byc-komunikatywnym/