Jak rozwój osobisty wpływa na twój biznes

Jeśli od dawna myślisz o założeniu swojego własnego biznesu, nie odrzucaj rozwoju osobistego. Mimo że z nazwy wyraźnie wynika, że skupia się on na Tobie, a nie zarabianiu, to umiejętności i wiedza, którą może Ci on dać, bardzo często przydaje się, kiedy wychodzisz na swoje. W rozwoju bowiem najważniejsze jest ciągłe doskonalenie siebie, aby ulepszać inne dziedziny swojego życia, także swoją firmę.

Masz bardziej otwartą głowę

Kiedy wchodzimy w rozwój osobisty, uczymy się, że otwarta głowa to zawsze najlepsza postawa. Zamykanie się tylko na jeden scenariusz czy rozwiązanie problemu ogranicza nas i zamyka nam inne możliwości. Podchodzenie do budowania swojej firmy z zapleczem rozwoju osobistego pozwala Ci myśleć bardziej nieszablonowa, rozwijać kreatynie swoją działalność oraz szukać rozwiązań i okazji tam, gdzie typowo nastawiony na szybki zysk przedsiębiorca nigdy by nie zajrzał. Im bardziej się rozwijasz, tym więcej możliwości dostrzegasz dla siebie i dla swojego biznesu, a tacy ludzie zawsze są mile widziani w każdym zespole.

Zyskujesz większy szacunek do klienta

Rozwój osobisty oddziałuje także na sposób, w jaki postrzegasz swoich klientów. Nie oceniasz ich po wyglądzie czy sposobie zachowania, bo wiesz, że każdy ma swoje problemy i nie powinniśmy nikogo skrzywdzić naszą niepełną opinią. Do tego jesteśmy też bardziej otwarci na rozmowy i współpracę z nimi. Daje nam to możliwości sprawnego działania w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. Bariera jaką wiele osób posiada, przed otworzeniem się, nie będzie nas dotyczyć i w łatwy sposób zdobędziemy licznych followersów na Instagramie, którzy w przyszłości mogą zostać naszymi klientami.

Niezdecydowany klient może nas denerwować, ale dajemy mu czas, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że my również moglibyśmy potrzebować czasu do namysłu. I przede wszystkim nie przykładasz swojej miary od osób, które nie są Tobą, z czego bardzo często rodzą się konflikty z naszymi potencjalnymi labo stałymi klientami.

Sprawniej zarządzasz swoimi biznesem

Rozwój osobisty przeważnie nie kojarzy nam się z zarządzanie, ale w rzeczywistości bardzo dużo daje nam w tej dziedzinie. Na początek uczymy się zarządzać sobą, swoimi zasobami, energią, czasem i emocjami. Taką wiedzę spokojnie możemy przełożyć na kierowanie małą firmą. W końcu wszystko jest w niej połączone i związane z nami. Im lepiej poznajemy siebie i większą mamy nad sobą kontrolę, tym lepiej idzie nam panowanie nad wszystkimi innymi elementami naszego życia. Oczywiście po części zależy to od naszych umiejętności miękkich i charakteru, ale właśnie dzięki rozwojowi osobistemu możemy je szkolić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here