miasto

Kiedy zbliża się lato, a co za tym idzie wakacje, większość osób wybiera się na urlop. Nie musi być to od razu wyjazd za granicę. W Polsce są miejsca, które warto jest odwiedzić. Czas więc spakować walizki, wsiąść do samochodu i ruszać w drogę. Poniżej małe zestawienie miast w Polsce, które musicie koniecznie odwiedzić. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/miasta-w-polsce/

Warszawa

O stolicy naszego kraju, która położona jest w województwie mazowieckim, nie można zapomnieć. Każdego roku, wiele osób z całego świata przyjeżdża do Warszawy, aby ją zwiedzać i spędzić tu czas. Podczas pobytu w stolicy warto zwiedzić Zamek Królewski, Łazienki, pospacerować po Starym Mieście, zajść do Pałacu Kultury i Nauki oraz do Centrum Nauki Kopernik.

Kraków

Kraków, który położony jest w  województwie małopolskim, to kolejne miejsce na liście miast do zwiedzenia w Polsce. Będąc w Krakowie warto jest udać się przede wszystkim na Wawel i zwiedzić zamek, a przy okazji zajść także na Rynek Główny czy do Kopalni Soli „Wieliczka”. Sukiennice i Bazylika Mariacka to ciekawe i piękne miejsca, które warto jest zobaczyć.

Gdańsk

Gdańska, to miasto położone w województwie pomorskim, najwięcej osób wybiera się tam w lipcu i sierpniu. Miasto jest jednak piękne o każdej porze roku. Będąc w tym mieście warto odwiedzić Westerplatte, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptuna i Długi Targ. Nie warto też zapominać o Molo, które znajduje się w Sopocie.

Zakopane

Zakopane, jest to miasto położone w województwie małopolskim, jest siedziba powiatu tatrzańskiego. Piękne widoki goszczą tutaj cały rok, zarówno zimą jak i latem watro jest odwiedzić Zakopane. Jadąc tam przygotujcie się na aktywny wypoczynek, dlatego polecamy wam zwłaszcza zwiedzenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, Kasprowego Wierchu oraz wycieczkę na Morskie Oko.

Zobacz też: http://mamapyta.pl/miejsca-warte-odwiedzenia-na-slasku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here