Na górską wycieczkę warto się dobrze przygotować
fot. Pixabay.com

Wiosna już nadeszła, a za nią szybko przyjdzie lato. Czas więc zaplanować wakacje. Może tym razem wybierzecie się na wycieczkę w góry? To doskonały pomysł na spędzenie urlopu lub chociaż wakacyjnego weekendu. Do takiego przedsięwzięcia trzeba się jednak dobrze przygotować. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/wyjazd-w-gory-jak-sie-przygotowac/

Wyjazd w góry – planowanie trasy na wędrówkę

Góry to idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Świeże powietrze, przepiękne widoki, wysiłek fizyczny, a do tego też często dobre towarzystwo sprawią, że naprawdę pokochamy górskie wędrówki. Jeśli jednak jesteśmy dopiero początkującymi osobami, to góry skrywają przed nami wiele tajemnic. Na wędrowanie po nich musimy się więc dobrze przygotować. Przede wszystkim powinniśmy wcześniej wybrać trasę oraz zorientować się, jak dużo czasu zajmie nam jej pokonanie. Szczególnie gdy na co dzień nie prowadzimy zbyt aktywnego trybu życia lub w góry wybieramy się z małymi dziećmi. Wówczas nie powinniśmy planować wędrówek w wysokie partie gór, a skupić się na tym, co będzie dla nas mniej wymagającym przedsięwzięciem.

Na szczęście takich szlaków w polskich górach jest niemało. Łatwych, mało wysiłkowych, które z pewnością nasycą nasze oczy pięknymi widokami, a jednocześnie pozwolą nam oddychać świeżym, górskim powietrzem i zapewnią wystarczająco dużo ruchu.

Wyjazd w góry – co wziąć na wyprawę?

Jeśli wybieramy się na dłuższy spacer po górach lub wędrówkę w wyższe ich partie, nie może nam zabraknąć kilku rzeczy. Przede wszystkim podstawą jest wygodne obuwie. Górskie buty trekkingowe, osłaniające kostkę, wygodne i dobrze dopasowane do naszej stopy sprawdzą się zarówno w wyższych, jak i niższych partiach. Jeśli już mowa o butach, nie możemy również zapomnieć o skarpetach. Bawełniane i wysokie, takie które zakryją nam kostki i nie doprowadzą do otarć powinny znaleźć się w naszej garderobie, jeśli planujemy górskie wycieczki.

Pogoda w górach jest bardzo zmienna, dlatego też ubieranie się na cebulkę lub zabieranie ze sobą do plecaka kurtki przeciwdeszczowej nawet w ciepłe dni, są rozsądnym podejściem do tematu wędrowania. Ponadto w plecaku znaleźć się musi obowiązkowo prowiant, woda, telefon, mapa szlaków.

Zobacz też: http://mamapyta.pl/jak-wybrac-idealna-lokowke-do-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here