Jak dojechać z Warszawy do Zakopanego

Stolica polskich Tatr kusi o każdej porze roku, zwłaszcza osoby mieszkające w dużych miastach. Nic dziwnego, że przyjeżdżają tu tłumnie Warszawiacy, który szukają odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Na szczęście dojazd do Zakopanego nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu. Mieszkańcy stolicy mają kilka opcji do wyboru. Jakich dokładnie?

Dojazd z Warszawy do Zakopanego

Najtańszą formą dojazdu do Zakopanego są połączenia autobusowe, zwłaszcza jeśli kupić bilety z wyprzedzeniem. Niektórzy przewoźnicy dają szansę, aby za cały przejazd zapłacić jedynie 30 złotych! Taka podróż jednak zajmuje około 6-8 godzin i może być męcząca. Nieco bardziej komfortową opcją może niektórym wydać się połączenie kolejowe. Czas podróży, jak i jej koszty będą się jednak różnić w zależności od spółki (Tanie Linie Kolejowe oraz PKP Intercity), która obsługuje przejazd oraz wybranej klasy.

Większość osób decyduje się jednak na przyjazd własnym samochodem. To nieco ponad 400 km. Odcinek ten pokonać można nawet w 5 godzin, decydując się na autostradę. Kolejną opcją są przejazdy blablacarem. Kierowcy, którzy mają wolne miejsca, ogłaszają się za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu podróżnik może dojechać do Zakopanego nie swoim samochodem i często w atrakcyjnej cenie.

Przyjazd do Zakopanego – co dalej?

Przyjeżdżając do Zakopanego po raz pierwszy, nie warto się stresować. Dość szybko można rozeznać się w mapie miasta, w czym pomagają charakterystyczne budynki. Znalezienie swojego miejsca noclegowego nie powinno stanowić więc problemu. Bliżej słynnych Krupówek znajduje się Dworzec PKP, niestety Dworzec Autobusowy wymaga dłuższego spaceru, co z większym bagażem może być uciążliwe. Rozwiązaniem może być zamówienie taksówki. Najlepiej w tej sytuacji wychodzą osoby, które przyjechały własnym samochodem. Muszą jednak one liczyć się z tym, że będzie trudno w mieście o miejsca parkingowe. Dlatego lepiej jest wybrać obiekt noclegowy, który gwarantuje również w cenie miejsce postojowe, tak jak chociażby JLS Apartametny – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/

Jak dojechać do Zakopanego? Okazuje się, że to nieduży problem. Warszawiacy mają dużo opcji wyboru, jak autobus, pociąg czy blablacar. Decydując się na przejazd własnym autem mogą oni z kolei liczyć na szybką i komfortową podróż. Nie ma żadnych przeszkód, aby ruszać do Zakopanego. Potrzeba tylko trochę wolnego czasu. Przydałaby się także odpowiednia pogoda, pozwalająca na górskie wędrówki. Ale nawet jeśli pada, w Zakopanem nie sposób się nudzić – tyle tu atrakcji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here