kształt paznokci

Kształt paznokci decyduje o tym, jak prezentują się Twoje dłonie każdego dnia. Czy wiesz, jaki kształt najlepiej pasuje do Twoich dłoni? Poznaj najważniejsze informacje o tym, jak dobrać kształt paznokci do swoich dłoni!

Kształt paznokci – który jest dla Ciebie?

Estetyczne i piękne dłonie oraz paznokcie to wizytówka każdej z nas. Zadbane i eleganckie prezentują się cudownie i nierzadko mogą wpływać na pierwsze wrażenie o Tobie samej – dlatego też niemal każda z nas przywiązuje do nich tak wielką uwagę. Z tego też powodu dbamy o codzienną pielęgnację, stosujemy kremy czy balsamy, a także piłujemy i malujemy paznokcie. Ale dość o tym, przecież każda z nas zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Dziś zajmiemy się zagadnieniem, jakim jest kształt paznokci. W praktyce funkcjonuje ich bowiem cała masa, a niektóre z nich różnią się od pozostałych drobnymi detalami. Sprawia to, że masz do wyboru naprawdę wiele kształtów paznokci. Wybór należy tylko do Ciebie, to Ty masz się czuć z nimi jak najlepiej, my tylko przedstawimy kilka propozycji, które z pewnością warto rozważyć.

Długość i kształt paznokci

Zacznijmy jednak od długości paznokci, niewątpliwie to także wpływa na końcowy efekt Twojej stylizacji. Zależnie od tego, jak długie będziesz miała paznokcie, możesz w sposób optyczny wydłużyć lub skrócić swoją dłoń. Jeżeli masz szczupłą dłoń, raczej powinnaś unikać zbyt długich paznokci, gdyż te mogą wyglądać po prostu nie najlepiej.

Przy okazji kształtu paznokci dobrze natomiast kierować się tym, co podpowiada natura. W tym miejscu warto przypomnieć o budowie paznokcia – składa się on z dwóch części, łożyska i lunuli. Lunula to biała część zlokalizowana u nasady, u każdej z nas ma ona nieco inny kształt. Uważa się, że to właśnie jej kształt wskazuje na to, jaki kształt spiłowania paznokci będzie najlepszy dla Ciebie.

Jak wspomniano wcześniej, do Twojej dyspozycji jest naprawdę wiele kształtów paznokci. Warto też wiedzieć, że wymienione poniżej typy mogą w pewnej mierze się przenikać, zależnie od tego, jak ostatecznie spiłujesz końcówki i boki. Do najczęściej wybieranych kształtów należą:

  1. paznokcie okrągłe – to bardzo popularny wybór, dzięki którym paznokcie zachowują możliwie najbardziej naturalny kształt. Ponadto paznokcie okrągłe są bardzo uniwersalne i wygodne, szczególnie jeśli w swojej pracy intensywnie korzystasz z dłoni,
  2. paznokcie kwadratowe – tu z kolei widoczne jest wyraźne zaburzenie naturalnego kształtu. Mimo to takie paznokcie mogą świetnie prezentować się u posiadaczek smukłych i długich dłoni. Musisz mieć jednak na uwadze, że utrzymanie takich paznokci jest dość problematyczne, gdyż łatwo się zadzierają i łamią, konieczne może być ich wzmocnienie żelem,
  3. paznokcie owalne – te również są uniwersalne i bardzo wygodne, doskonale wyglądają zarówno przy smukłych, jak i tęższych dłoniach. Ponadto są trwałe i odporne na uszkodzenia,
  4. paznokcie migdałki – ten kształt jest ekstrawagancki i dość agresywny, choć sprawdza się np. podczas ważnych uroczystości. Podkreśla walory kobiecości i jest bardzo atrakcyjny, choć trzeba pamiętać, że osłabia strukturę paznokcia, przez co łatwiej go złamać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here