jak samemu zrobić ombre

Ombre jest obecnie bardzo modną metodą koloryzacji. Możemy dzięki niemu doskonale urozmaicić nasz look i zmienić charakter naszej fryzury. Brunetki, które są przyzwyczajone do typowo ciemnych włosów i boją się drastycznych zmian jeśli chodzi o zmianę całego koloru włosów, mogą z powodzeniem zastosować tą metodę ciesząc się zmianami, które są widoczne, a nie powodują tak drastycznych zmian jak przy zmianie całości koloru na włosach.

Ten rodzaj koloryzacji jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które nigdy nie miały jaśniejszych włosów i nie są pewne jak w jaśniejszych włosach będą wyglądać. Takie zmiany są korzystne szczególnie w okresie letnim czy wiosennym gdzie jaśniejsze kosmyki okalające naszą twarz błyszczą się w słońcu, dodając właścicielce świeżości i młodzieńczego blasku.

Jednak jasne włosy nie pasują każdemu i jeśli osoba nie jest pewna co do faktu czy będzie jej to pasować, powinna najpierw zdecydować się na zmianę zabarwienia o dwa czy trzy tony. Przy włosach czarnych najlepiej zdecydować się o rozjaśnienie kosmyków np do czerwieni czy rudego. Nie będzie to aż tak drastyczna zmiana, jak w przypadku czarnych włosów i końcach blond.

Ombre jest to koloryzacja polegająca na rozjaśnieniu dołu naszych włosów o kilka tonów, jednak nie ruszając góry bądź w niektórych przypadkach nawet ja przyciemniając. Daje to bardzo ciekawe efekty i pozwala na nie rezygnowanie zupełnie z ukochanych przez niektóre osoby ciemnych włosów, ale przy tym rozjaśniony dół pozwala nadać nowy wymiar całej fryzurze.

ładne włosy

Koloryzację typu ombre wykonujemy silnym środkiem rozjaśniającym i tym samym nasze włosy mniej lub bardziej ulegną zniszczeniu. W myśl zasady, że farba farby nie rozjaśni, nie możemy jej wykonać farbą, która zniszczyłaby nam włosy mniej.

Farby drogeryjne czy nawet te zakupione w sklepach fryzjerskich pozwalają zmienić tylko odcień naszych włosów, a nie je rozjaśnić. Tą czynność pozwoli nam wykonać tylko rozjaśniacz. Więc musimy niestety liczyć się z ewentualnymi zniszczeniami naszych włosów. Jednak umiejętne wykonanie zabiegu rozjaśniania o wiele zminimalizuje ewentualne uszkodzenia włosów.

Jak samemu zrobić ombre?

Musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w środek rozjaśniający. Zazwyczaj te kupowane w sklepach fryzjerskich są sprzedawane w postaci proszkowej, więc musimy do tego dokupić wodę utleniającą. Czym wyższe jej stężenie tym wyższy poziom rozjaśnienia. Najlepiej nie kupować wody o 12% stężeniu tylko poprzestać na 9%. Mieszamy rozjaśniać z wodą w proporcjach podanych na opakowaniu. Zazwyczaj jest to 1:1. Przed nałożeniem rozjaśniacza na włosy, najlepiej zabezpieczyć je jakimś olejkiem, który zminimalizuje zniszczenia i je ochroni.

Nakładamy rozjaśniacz na końce naszych włosów, bo tam ma być go najwięcej i w coraz mniejszej ilości przeciągamy go do poziomu w jakim chcemy żeby nasze włosy były rozjaśnione. Żeby przejścia kolorów nie były aż tak drastyczne to możemy po nałożeniu preparatu pomiędzy łączenia kolorów delikatnie włosy natapirować.

Na rynku możemy zakupić gotowe mieszanki do wykonywania tego typu koloryzacji do których jest dołączona specjalna szczotka do nakładania rozjaśniacza, oraz instrukcja. Rozjaśniacz trzymamy na włosach średnio 30 minut, jednak jeśli zobaczymy, że rozjaśnienie jest niedostateczne to należy go pozostawić na dłuższy okres. Po upływie określonego czasu, zmywamy mieszankę.

ombre

Kolejną bardzo ważną kwestią jest świadomość, że środek rozjaśniający odbarwia nasze włosy na poziom rudości bądź w kolorze żółtka jajka. Nie każdy lubi taki efekt i taki kolor pasuje tylko osobą z dość ciepłym typem urody. Panie z zimnymi tonami w skórze powinny zaopatrzyć się w toner lub płukankę, która zniweluje ciepłe zabarwienie powstałe na wskutek odbarwienia włosów. W tym celu sprawdzą się także szampony z fioletowym czy niebieskim zabarwieniem, które zniweluje nieciekawy i niechciany odcień.

Po zabiegu rozjaśniania włosów bardzo dobrym wyjściem jest podcięcie ewentualnie spalonych końcówek i odżywianie i regenerowanie włosów. Kosmyki po użyciu rozjaśniacza są dość przesuszone i trzeba je odpowiednio nawilżać, aby szybko wróciły do stany sprzed farbowania.

Najlepiej jest olejować włosy chociażby używaną w kuchni oliwą z oliwek czy zakupionym w drogerii olejkiem arganowym, który doskonale nawilży włosy i sprawi, że będą miękkie. Można też zmienić odżywkę do włosów na treściwą i gęstą maskę. Nakładając ja na włosy nie spłukiwać jej od razu tylko pozostawić ją chociaż na kilka minut, żeby jej właściwości nawilżające miały szansę dogłębnie wniknąć we włosy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here