Ozdobne akcesoria ogrodowe

0
2013

Miło jest spędzać czas i przebywać w przyjemnym otoczeniu. Troszczymy się zarówno o wnętrze mieszkania, jak i o przestrzeń, która znajduje się w otoczeniu domu. W ogrodzie spędzamy czas, delektując się ciepłymi popołudniami oraz wieczorami w okresie wiosenno-letnim. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby było to otoczenie zachęcające do odpoczynku i relaksu. W jakie ozdobne akcesoria ogrodowe warto wyposażyć swój ogród?

Figurki do ogrodu – psy i inne zwierzęta

W ostatnich sezonach do łask wracają wszelkiego rodzaju figurki do ogrodu – psy, ptaki, jeże i inne zwierzęta, a także krasnale ogrodowe. To ciekawy wyróżnik przestrzeni zielonej przed domem. Nie należy przesadzać z ich nadmiarem, lecz zdecydować się na 2 – 3 modele, które ozdobią przestrzeń. Figurki do ogrodu – psy w naturalnych rozmiarach do złudzenia przypominają realne zwierzęta. Z pewnością przykują one uwagę każdego odwiedzającego nas gościa, a także wszystkich osób przechodzących obok ogrodu.
Figury do ogrodu stanowią ciekawy element aranżacji przydomowej zieleni. To kolorowy akcent, który będzie ciekawym wyróżnikiem i uzupełnieniem innych ozdobnych akcesoriów oraz różnokolorowych kwiatów.

Doniczki i donice – sposób na ekspozycję kwiatów w ogrodzie

W większości polskich ogrodów możemy znaleźć jeden wspólny element. Są nimi kwiaty. Przez cały okres od wczesnej wiosny do jesieni zdobią przestrzeń ogrodową, nawiązując do pięknych, ukwieconych łąk. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie miejsca na osobne rabaty dla kwiatów. W takim przypadku świetnie sprawdzą się różnego rodzaju donice, które można umiejscowić na tarasie lub balkonie.
Doniczki na stojaku to ciekawy sposób na wyeksponowanie roślin ozdobnych. Zazwyczaj są to donice betonowe lub metalowe umieszczone na specjalnej konstrukcji. Stabilne ustawienie nóżek stojaka sprawia, że nie przewróci się on pod wpływem przypadkowego potrącenia. Doniczki na stojaku można wykorzystać zarówno na tarasie, jak i balkonie, w altanie czy przy ścieżce ogrodowej. Bez względu na styl, w jakim został urządzony ogród, donice betonowe świetnie wkomponują się w każdą ogrodową aranżację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here