Doskonały sposób na poprawienie niedoskonałości. Poznaj lipofilling twarzy - wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem

Twarz to część ciała najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Na ręce wkładamy rękawiczki, na stopy buty, a na resztę ciała pozostałe części garderoby. Niezależnie od pory roku, twarz zazwyczaj zostaje odsłonięta. Nic więc dziwnego, że to na niej najbardziej widoczne są efekty starzenia. Na szczęście są skuteczne zabiegi na twarz, które pomagają pozbyć się skutków upływającego czasu. Lipofilling twarzy pomaga w najbardziej ekstremalnych zmarszczkach, ponieważ polega na korygowaniu niedoskonałości najlepszym materiałem wypełniającym, jaki można sobie wyobrazić – własnym tłuszczem.

Wypełniacz wszechczasów

Zabiegi wypełniające od wielu lat wiodą prym w medycynie estetycznej. Poprawiają rysy, zmieniają owal twarzy, usuwają zmarszczki. Kiedyś do wypełniania niedoskonałości używano preparatów permanentnych, niewchłanialnych, na bazie sztucznych tworzyw, np. polimetakrylanu. Ponieważ wywoływały powikłania i nie dawały naturalnych efektów, ich miejsce zastąpiły bezpieczne wypełniacze, absorbowalne i współgrające z ludzkimi tkankami. Najbardziej znanym z nich jest kwas hialuronowy, który został upowszechniony w medycynie estetycznej ponad 15 lat temu i rozpoczął popularność naturalnych metod odmładzania twarzy. Zaletami zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są prostota, szeroka dostępność oraz niska cena zabiegu. Minusy to krótkotrwały efekt i niewielki wpływ biologiczny na skórę oraz zdarzające się reakcje alergiczne i zapalne.

Ostatnie osiągnięcia medycyny estetycznej dowiodły, że cechy idealnego wypełniacza spełnia jedynie własna tkanka tłuszczowa. Jej najważniejszą zaletą jest pełna biokompatybilność. Jest nietoksyczna i nie wywołuje alergii. I na dodatek, u znakomitej większości pacjentów, występuje w ilości wystarczającej do zabiegu. Jak podkreślają eksperci ze znajdujących się w Bydgoszczy i Częstochowie Bieńkowscy Clinic – dzięki zastosowaniu tego wyjątkowego wypełniacza lipotransfer to jeden z niewielu zabiegów, który dają tak dużą gwarancję powodzenia. Jedynie odradza się jego wykonywania bardzo szczupłym osobom, z prostej przyczyny – mają one za mało tkanki tłuszczowej, a pozbawianie ich jej mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia.

Lipofilling twarzy – przebieg zabiegu

Tkanka tłuszczowa, która służy do przeszczepu, pochodzi z obszaru, w którym pacjent ma jej nadmiar – najczęściej są to okolice pępka, pośladki lub biodra. Zostaje pobrana w sposób delikatny i precyzyjny, za pomocą cienkiej kaniuli. Po odpowiednim oczyszczeniu tkanki tłuszczowej, lekarz dokonuje implantacji w wybrany obszar twarzy, np. fałdy nosowo-wargowe, okolice jarzmowe czy usta. Zarówno liposukcja, jak i wypełnianie własną tkanką tłuszczową odbywają się w znieczuleniu miejscowym.

Celem zabiegu jest osiągnięcie jak najwyższej liczby żywych komórek tłuszczowych w nowym miejscu. Decydujące są kolejne dni po zabiegu. Co ważne, palenie tytoniu zmniejsza przeżywalność zaimplantowanych komórek, dlatego palaczom zaleca się zaprzestanie palenia, przynajmniej na czas gojenia się leczonego miejsca. Gdy brakuje silnej woli, konieczne jest powtórzenie zabiegu i nierzadko wzmocnienie go innymi metodami (np. zastosowanie osocza bogatopłytkowego), co wiąże się z większymi kosztami terapii.

Własny tłuszcz może zdziałać cuda

Lipotransfer to efektywna metoda liftingu i modelowania twarzy dzięki korygowaniu takich niedoskonałości, jak:

  • ubytki objętości policzków,
  • utrata owalu twarzy,
  • zmarszczki,
  • blizny zanikowe (pooparzeniowe, potrądzikowe),
  • blizny pooperacyjne,
  • fotouszkodzenia skóry.

Sprawdź, do czego jeszcze może być wykorzystany zabieg lipofillingu. Wejdź na stronę klinik Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here