Leczenie blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy pojawiają się na naszym ciele w najróżniejszych okolicznościach. Pierwszym, co przychodzi nam do głowy, jest oczywiście ciąża i poród (zwłaszcza wykonany przez cesarskie cięcie). Pochodzenie blizn może być jednak znacznie rozleglejsze, począwszy od blizn potrądzikowe, aż do pourazowych i pooperacyjnych. Wyglądają one nieestetycznie i zwykle wiążą się z nieprzyjemnymi, a czasem nawet traumatycznymi wspomnieniami, dlatego też najczęściej chcemy się ich pozbyć.

Jak przebiega proces leczenia blizn i rozstępów?

Rozpoczynając swoją drogę do zlikwidowania niechcianych blizn i rozstępów, powinniśmy przede wszystkim świadomie wybrać miejsce, do którego udamy się na zabieg. Bardzo ważne jest to, aby nasze zdrowie i uroda zostały powierzone specjaliście z zakresu nauk medycznych, nie zaś niewykwalifikowanego kosmetologa. Dlatego też warto udać się do specjalistycznego gabinetu lekarskiego, gdzie zatrudnieni są lekarze medycyny estetycznej.

Jednym z  takich miejsc w Bydgoszczy jest klinika Bieńkowscy Clinic, specjalizująca się m.in. w usuwaniu blizn i rozstępów.  W zależności od konkretnego przypadku oraz oczekiwań pacjenta, stosujemy różne metody, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. W gabinetach Bieńkowscy Clinic takie zabiegi są wykonywane przy użyciu innowacyjnych urządzeń. Jednym z nich jest laser Cutera Enlighten Triplex PICO, który emituje wiązki laserowe o trzech długościach: 532nm, 670nm i 1064nm. Jest on oparty o najnowocześniejszą technologię nano- i pikosekundową, dzięki czemu dociera nawet do najgłębszych warstw skóry, poprawiając jej ukrwienie i spłycając niedoskonałości.

Innym urządzeniem, które wykazuje niezwykłą skuteczność w leczeniu blizn pooperacyjnych, potrądzikowych i pourazowych, jest laser frakcyjny Power Pixel Pro. Stosuje się go w celu resurfacingu, czyli wygładzenia naskórka, a także pobudzenia produkcji kolagenu. Zabieg nie tylko usuwa płytkie blizny, ale także pomaga pozbyć się zmarszczek oraz wyrównać koloryt skóry.

Trzecim narzędziem, który w gabinetach Bieńkowscy Clinic znajduje się w stałym użytku, jest laser frakcyjny Mosaic eCO2. Generuje on fale laserowe o długości 10600nm, dzięki czemu możliwe jest wygładzanie za jego pomocą nawet bardzo głębokich zmarszczek i zbliznowaceń. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zaledwie od 3 do 6 dni, a jego efekty są widoczne niemal natychmiast.

Dla osiągnięcia najbardziej optymalnego efektu terapii, zaleca się kilkukrotne powórzenie sesji w odstępach czasowych określonych przez lekarza medycyny estetycznej. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego usuwania blizn i rozstępów są m.in.

 • ciąża i karmienie piersią,
 • żółtaczka typu B i C,
 • HIV lub AIDS,
 • epilepsja,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie leków fotouczulających.

Usuwanie blizn – jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu usuwania blizn i rozstępów wykonywanego metodą laseroterapii musi zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem naszej skóry. Należy pamiętać o tym, aby:

 • unikać opalania ciała bezpośrednio przed zabiegiem;
 • nie zgłaszać się na zabieg, jeżeli w miejscu jego wykonywania występują aktywne infekcje skórne;
 • nie stosować kremów z retinolem co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie wykonywać peelingów co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie spożywać alkoholu co najmniej 24 godziny przed zabiegiem.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić drobna opuchlizna, obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Efekty te utrzymują się maksymalnie przez jedną dobę po opuszczeniu przez pacjenta gabinetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here