jak zrobić kreskę eyelinerem

Każda kobieta przyzna rację stwierdzeniu, że umiejętnym makijażem zdołamy nie tyko dodać sobie urody, ale i ukryć większość jej mankamentów.
Rzadko która kobieta jest zadowolona ze swojego wyglądu w stu procentach, większość z nas każdego dnia zastanawia się jakie triki zastosować, aby wyglądać korzystniej niż w naturalnym wydaniu.

Ważną bronią każdej z nas w tym aspekcie, jest makijaż

Umiejętnie wykonany pomoże nam wydobyć atuty naszej twarzy i ukryć to, czego eksponować nie chcemy.
Dzięki odpowiednim technikom makijażu, jesteśmy w stanie uwydatnić kości policzkowe, ukryć zbyt duży nos a nawet unieść optycznie opadającą powiekę.
Makijaż oka jest szczególnie ważny w codziennym dbaniu o urodę i powinnyśmy wykonywać go ze szczególną starannością.

Przecież to właśnie w oczy spoglądamy sobie najczęściej, dlatego warto, aby każdego dnia nasze oczy nie tylko czarowały długimi rzęsami, ale i umiejętnie dobranym makijażem całego oka.
Zadbajmy o to, aby codzienny makijaż naszego oka był stosowny do sytuacji z jakimi spotkamy się w ciągu dnia.
Na dzień wybierajmy jasne kolory cieni, nie tylko pomogą nam optycznie powiększyć nasze oko, ale i będą stosownie prezentowały się w pracy.
Na popołudniowe spotkania, możemy poeksperymentować z ciemniejszymi odcieniami na oku.

Ciemne cienie lubią w trakcie nakładania osypywać się na policzki, zabezpieczmy więc chusteczką ten obszar, w celu uniknięcia zabrudzenia.
Niezależnie czy nasz makijaż jest delikatny całodzienny, czy też mocniejszy wieczorowy, zadbajmy o to aby nasze rzęsy były dokładnie wytuszowane.
Nie ma nic gorszego niż nieestetycznie wyglądające, posklejane rzęsy, potrafią one zepsuć nawet najbardziej starannie wykonany makijaż.

W zależności od rodzaju rzęs, wybierzmy odpowiedni rodzaj tuszu

W sklepach znajdziemy tusze które pogrubią nasze rzęsy, ale również i takie które z powodzeniem poradzą sobie z ich wydłużeniem, dlatego dobierzmy tusz idealny i nałóżmy go w niewielkiej ilości na nasze rzęsy, starannie je przy tym rozczesując.
Bardzo istotną kwestią w makijażu oka, jest umiejętnie wykonana kreska.

ładna dziewczyna

Warto uwzględnić jej rolę w codziennym makijażu.
Dzięki starannie namalowanej kresce na powiecie górnej, uzyskamy optyczne powiększenie, oraz uniesienie oka.
Większość kobiet, zaczynających swoją przygodę z makijażem poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak zrobić kreskę eyelinerem?
Aby wykonać kreskę idealną, trzeba nabrać wprawy a ponad to dobrze poznać kształt swojego oka.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami małych oczu, z pomocą kreski znacznie je powiększymy.
Jeśli mamy opadająca powiekę, dzięki umiejętnie wykonanej kresce i z tym problemem sobie poradzimy.
Jeśli nasze oczy są idealne, ale chcemy nadać spojrzeniu seksapilu to i w tym przypadku użycie kreski, pomoże nam osiągnąć oczekiwane efekty.
Zanim zabierzemy się do rysowania kreski, zadbajmy o odpowiedni wybór eyelinera.

Dla początkujących w tym temacie, warto jest wybrać produkt w postaci wygodnego pisaka.
Łatwiej narysujemy nim kreskę na oku, aniżeli standardowym eyelinerem w kałamarzu.
Aby kreska była dobrze zrobiona i długo utrzymywała się na powiece, warto zadbać o to, aby przed nałożeniem cieni pokryć powiekę bazą.
Przedłuży ona trwałość zarówno nałożonych cieni jak i eyelinera.
Nałożoną bazę lekko przypudrujmy, nałóżmy wybrane cienie i zabierzmy się do malowania kreski.

Jeśli robimy to pierwszy raz, możemy wykonać makijaż na siedząco przy toaletce, dbając o to aby nasz łokieć w momencie malowania kreski był stabilnie oparty o blat toaletki.
Warto pamiętać, że najkorzystniej na oku wygląda kreska lekko unosząca się przy końcu, dlatego zadbajmy o to aby i nasza tak wyglądała.

przybory do makijażu

Kreska źle wykonana potrafi nadać naszemu spojrzeniu smutnego wyrazu, a nie to przecież jest naszym celem.
W ciągu pierwszych prób makijażu z użyciem eyelinera, możemy namalować sobie na powiece kilka kropek, w miejscach gdzie kreska ma przebiegać.
Potem wystarczy tylko połączyć kropeczki w całość, i kreska gotowa.

Zadbajmy o to, aby rysowana kreska idealnie zbiegała się z linią rzęs na całym oku, linia powinna przebiegać idealnie wzdłuż linii rzęs od początku aż do końca a poza linią rzęs delikatnie unosić się ku górze, dzięki czemu podniesiemy wizualnie nasze oko, powiększymy je i nadamy mu pięknego wyglądu.

Zadbajmy o to, aby kreska przebiegająca wzdłuż linii rzęs nie była zbyt gruba, natomiast fragment kreski, który się wznosi i wybiega poza linię rzęs możemy delikatnie pogrubić.
Po kilku takich próbach, nasza ręka nabierze wprawy w malowaniu kresek, a my będziemy mogły cieszyć się idealnym makijażem oka każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here