Chroń zwierzęta, czyli wybieraj kosmetyki wegańskie

Ochrona zwierząt dla wielu ludzi staje się coraz ważniejsza. Widać to po coraz większym zaangażowaniu różnego rodzaju organizacji działających na rzecz ochrony praw zwierząt. Wiedzieć jednak trzeba, że o zwierzęta dbać można także robiąc zakupy. Mowa tu choćby o zakupie kosmetyków wege.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Niestety, ale wciąż wiele tradycyjnych kosmetyków testowanych jest na zwierzętach. Inaczej jest jednak w przypadku kosmetyków wegańskich. Tego typu kosmetyki absolutnie nie mogą być testowane na zwierzętach. Co ważne, dotyczy to nie tylko gotowych produktów, ale także wszelkich półproduktów, które stosowane są do produkcji kosmetyków. W przeciwnym razie danym produkt nie może otrzymać certyfikatu świadczącego o tym, iż jest to kosmetyk wegański.

Wegańskie kosmetyki do makijażu zawsze na swoim opakowaniu posiadają odpowiednią adnotację mówiącą o tym, iż kosmetyk ten nie był testowanych na zwierzętach. Dlatego przy zakupie kosmetyków warto jest dokładnie sprawdzić etykietę, aby przekonać się czy taka informacje rzeczywiście jest umieszczona.

Brak składników pochodzenia zwierzęcego

Wegańskie kosmetyki nie tylko nie są testowane na zwierzętach, ale także ich produkcja odbywa się bez stosowania jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Oznacza to, że przy produkcji kosmetyków wegańskich nie wykorzystuje się jakichkolwiek substancji lub składników, które mogłyby pochodzić z ciał zwierząt. Poza tym do produkcji nie stosuje się także składników, które pochodzą z innych produktów, które powstały na bazie substancji pochodzenia zwierzęcego.

Wegańskie kosmetyki do makijażu i nie tylko absolutnie nie mogą być produkowane z wykorzystaniem takich substancji jak kolagen, elastyna, kreatyna, ambra, piżmo, cywet, lanolina oraz chitozan. Chcąc dokonać zakupu kosmetyków wegańskich zawsze należy wcześniej dokładnie przeczytać ich skład znajdujący się na opakowaniu. Jeśli wśród składników znajdzie się któryś z wymienionych wówczas nie można mówić o tym, iż jest to kosmetyk wegański. Trzeba jednak podkreślić, że kosmetyki zawierające, któryś z tych składników choć nie są akceptowane przez wegan to mogą być akceptowane przez wegetarian. Jest to kwestia bardzo indywidualna.

Wegańskie kosmetyki do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here