Lasery pikosekundowe – pozbądź się blizn już tej jesieni!

0
2318

Szpecące twarz blizny potrądzikowe lub pozostałości po ospie, ślady po cesarskim cięciu, a także blizny pourazowe – chyba każdy, kto zna ten problem, chciałby pozbyć się ich raz na zawsze. Wydaje Ci się, że to niemożliwe? Być może pora wypróbować laseroterapię! Dowiedz się, jak działa laser pikosekundowy i pozbądź się blizn raz na zawsze!

Jak powstają blizny?

Chociaż typ blizny zwykle zależy od przyczyny jej powstania, zasada ich tworzenia się w rozmaitych przypadkach wygląda bardzo podobnie. Wszystko przez uszkodzenie tkanki, która zaczyna regenerować się w naturalny sposób. Niestety, uszkodzone włókna, które wcześniej układały się w równoległe linie, odnawiają się w nieuporządkowany sposób, co skutkuje właśnie powstawaniem nierówności i śladów na skórze. Dzieje się to w przypadku właściwie każdego typu blizn, w tym:

  • blizn zanikowych – inaczej atroficznych. Powstają one po ustąpieniu trądziku lub przebytej ospie. Zwykle ich widoczność i głębokość zależy od stopnia zaawansowania, do jakiego rozwinęła się choroba,
  • blizn pooperacyjnych – w tym blizny po cesarce. Powstają na skutek różnego typu zabiegów z naruszeniem ciągłości skóry,
  • blizn pourazowych – powstałych w wyniku wszelkiego typu skaleczeń, a także oparzeń,
  • rozstępy – choć zwykle nie są one kojarzone z bliznami, w rzeczywistości są ich typem. Najczęściej powstają na skutek zbyt szybkiego rozciągania się skóry, która nie nadąża z produkcją kolagenu. Niekiedy mogą mieć również związek z nadprodukcją kortyzolu.

Jak się pozbyć blizn? Poznaj lasery pikosekundowe!

Chociaż laseroterapia nie jest niczym nowym w świecie medycyny estetycznej, dopiero od niedawna coraz szerzej stosowane są w niej najnowocześniejsze lasery pikosekundowe. Ich nazwa wzięła się od czasu trwania pojedynczego impulsu wiązki, która wynosi zaledwie 10-12 sekundy, czyli właśnie pikosekundę. Jest ona zatem 1000 razy krótsza niż w przypadku laserów nanosekundowych, stosowanych wcześniej. Zabiegi z tego typu urządzeniami dostępne są obecnie w Klinice Miracki w Warszawie, dysponującej dwoma typami: laserem PicoSure oraz Discovery Pico. Ich wiązki, wchodząc w kontakt z tkanką, przemieniają się w energię kinetyczną, co prowadzi do przebudowy tkanki. Stymulacja ta wpływa również na włókna kolagenowe, co pozwala na rekonstrukcję skóry i pozbycie się niechcianych, szpecących blizn.

Laserowe usuwanie blizn – zalecenia i przeciwwskazania

Zabieg usuwania blizn za pomocą lasera nie należy do szczególnie skomplikowanych procedur. Rzadko kiedy można zaobserwować również jego skutki uboczne. Wyjątkiem są jednak sytuacje, w których u pacjenta występują przeciwwskazania do jego wykonania lub gdy nie stosuje się on do zaleceń lekarskich. Do przeciwwskazań laseroterapii blizn należą:

  • świeża opalenizna (niezależnie od tego, czy jest ona naturalna, czy powstała na skutek wizyty na solarium),
  • nowotwory skóry,
  • zażywanie leków bądź ziół światłouczulających,
  • infekcje skórne w obszarze zabiegowym,
  • szczególna skłonność do powstawania bliznowców.

Warto również pamiętać, że zabieg z zastosowaniem lasera wymaga odstawienia alkoholu na przynajmniej kilka dni przed jego wykonaniem.

Po laserowej procedurze usuwania blizn na skórze mogą powstać lekkie podkrwienia, a nawet wybroczyny, które po kilku dniach zamienią się w niewielkie strupki. Nie powinien to być powód do obaw, jednak w żadnym wypadku nie wolno ich rozdrapywać, gdyż mogłoby to zepsuć efekt zabiegu. Po zabiegu warto natomiast intensywnie nawilżać skórę, a w razie potrzeby lekko ją chłodzić. Miejsca, na których stosowany był laser, muszą też być starannie chronione przed działaniem promieni słonecznych. Z tego względu wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu jesienią.

Usuwanie blizn na twarzy czy ciele może być szybkie i skuteczne. Wypełniając zalecenia lekarskie nareszcie uda Ci się pozbyć tych szpecących znaków na skórze raz na zawsze!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here