jak malowac brwi cieniem

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się pięknie. Do tego celu służy między innymi profesjonalnie wykonany makijaż, a co za tym idzie, pięknie wyregulowane i podkreślone brwi. Brwi są często niedoceniane w makijażu. Wielokrotnie zdarza się, że robiąc makijaż całkowicie o nich zapominamy. Brwi są jednak doskonałym uzupełnieniem makijażu.

Szczególnie, kiedy współgrają z oczami, naszą twarzą i wyglądają naturalnie

Zanim przejdziemy do malowania brwi, musimy odpowiednio dobrać ich kształt do naszej twarzy, a następnie wyregulować. Należy pamiętać, że do twarzy owalnej pasują zarówno brwi zaokrąglone jak i kanciaste, lecz należy unikać zbyt dużego kąta, który może za bardzo podkreślić rysy naszej twarzy. Twarz okrągła najlepiej prezentuje się z kanciastymi brwiami. Przy twarzy podłużnej kąty nie mogą być zbyt wyraziste, a łuki zbyt wysokie, ponieważ da to wrażenie dodatkowego wydłużenia.

Najlepszym rozwiązaniem będą brwi proste. Jeśli posiadamy twarz kwadratową najlepszym rozwiązaniem będzie delikatnie wygięty pod kątem łuk o średniej grubości lub zaokrąglone z niewielkim łukiem. Twarz trójkątna najlepiej wygląda z brwiami o delikatnym łuku. Natomiast twarz o kształcie gruszki (diamentu) najlepiej będzie się prezentować z brwiami lekko zakrzywionymi lub zaokrąglonymi.

Jeśli mamy już dobrany kształt brwi możemy przejść do ich malowania. Do malowania służą na kredki, cienie i specjalne farbki. Dziś skupię się na cieniach do powiek. Są idealne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z malowaniem brwi. Jak malować brwi cieniem? Zanim przystąpimy do nakładania cienia na nasze brwi, musimy najpierw zaczesać włoski pod delikatnym skosem ku górze, zgodnie z kierunkiem wzrostu. Możemy to zrobić specjalnym, małym grzebyczkiem lub spiralną szczoteczką po starej maskarze.

jak malowac brwi

Dzięki temu osłonimy dolną linię brwi oraz będziemy mogły zobaczyć, w których miejscach są ubytki. Następny krok to nałożenie dopasowanego kolorystycznie cienia. Nie może być zbyt ciemny, ponieważ będziemy wyglądały nienaturalnie, a brwi przerysowane i sztuczne. Najlepiej o ton jaśniejsze od naszych naturalnych. Zawsze lepiej będą się prezentowały brwi jaśniejsze niż za ciemne. Nigdy nie należy robić czarnych brwi, nawet jeśli nasze naturalne są bardzo ciemne.Ten kolor sprawi, że wyostrzą nam rysy twarzy. Twarz nabierze surowego wyrazu oraz dodamy sobie lat.

Na co dzień dobrym wyborem będą cienie matowe w chłodnym odcieniu

Aby uzyskać naturalny wygląd mieszamy ze sobą jasny, chłodny beż i lekko ciemniejszy. Mieszamy je robiąc delikatne przejścia między nimi. Jeśli zależy nam na uzyskaniu intensywnej linii, wystarczy zastosować zwilżony w wodzie pędzelek. Wróćmy do samej techniki malowania brwi. Do malowania brwi stosujemy odpowiedni pędzelek. Mamy do wyboru dwa rodzaje pędzelków. Jeśli zależy nam na domalowaniu pojedynczych włosków w miejscach ubytków, najlepiej sprawdzi się sztywny, skośno ścięty pędzelek. Natomiast jeśli chcemy jedynie leciutko podkreślić brwi, wtedy wybierzmy pędzelek z miękkim włosem.

Należy pamiętać, aby nie podkreślać brwi w taki sposób, aby wyglądały ostro i geometrycznie. Nie wyglądają naturalnie oraz odciąga wzrok od pięknie pomalowanych oczu. Należy również unikać efektu namalowanych brwi. Brwi należy jedynie podkreślić, ewentualnie domalować pojedyncze, brakujące włoski. Nigdy zaś nie malujemy sobie „nowych” brwi. Podkreślając brwi należy pamiętać, aby nie malować wyraźnej linii na górnej linii brwi.

makijaż

Jeśli to zrobimy brwi będą wyglądały bardzo nienaturalnie. Natomiast musimy koniecznie, chociaż delikatnie, podkreślić dolną linię brwi. Intensywność kreski zależy jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy, aby była bardziej subtelna możemy podkreślić ją jasnobeżową kredką do oczu, a następnie delikatnie rozetrzeć ku dołowi, aby stopiła się z podkładem, a na ubytki stosujemy dopasowany cień.

Domalowujemy zawsze od dołu ku górze, robiąc krótkie i cienkie kreski, pomiędzy włoskami. Zawsze lepiej poświęcić więcej czasu i kilkakrotnie sprawdzić uzyskany efekt, niż przesadzić i być zmuszonym do poprawek, lub nawet do zaczynania wszystkiego od początku.

Ostatnim krokiem jest rozczesanie brwi spiralną szczoteczką lub grzebyczkiem i utrwalenie bezbarwnym żelem lub lakierem do włosów.
Jak widać w przedstawionym przeze mnie poradniku malowanie brwi cieniami do powiek, wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobinę czasu, aby odpowiednio wyregulować brwi, dobrać odpowiedni kolor cieni i możemy przystąpić do podkreślania brwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here