jak wiązać szalik

Istnieje wiele sposobów na to, jak wiązać szalik. Możemy wybierać spośród przynajmniej kilkunastu sposobów w zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt i w zależności od tego, co pasuje do naszego stylu lub stylu naszego ubrania. Szalik może być zawiązany nonszalancko i swobodnie lub elegancko albo po prostu tak, aby było nam w nim jak najcieplej.

Każdy z tych sposobów jest przydatny i warto znać każdy z nich. Jeśli nie wiecie, jak wiązać szalik na różne sposoby to zapraszam do artykułu i do listy poniżej. Każdemu te sposoby na wiązanie szalika mogą się przydać, bo szalik jako dodatek do stroju może stanowić o jego odbiorze i może nadać mu odpowiedni charakter. I nie chodzi tu tylko o wiązanie zimowego szalika przed wyjściem na dwór w mroźny, śnieżny i wietrzny dzień, ale także o wiązanie i zakładanie lżejszych szali na przykład w letnie wieczory.

Sposób pierwszy na wiązanie szalika to swobodne oplecenie go naokoło szyi i schowanie jednego końca tak, aby wszystko się trzymało. Takie zawiązanie szalika sprawi, że będzie nam miło, ciepło i przytulnie. To doskonały sposób na zimę, gdy wychodzimy na dwór w mroźny, wietrzny dzień i nie chcemy zmarznąć. Nie należy on jednak do sposobów specjalnie eleganckich.

Drugi sposób na to, jak zawiązać szalik, to złożyć go na pół i końcówki przełożyć przez pentelkę zawiązując szalik naokoło szyi. Ten sposób jet również dobry na zimę, chociaż nie daje on już takiego poczucia ciepła i komfortu, jak sposób pierwszy. Wygląda za to zdecydowanie bardziej elegancko i wytwornie, więc doskonale nadaję się do eleganckiego płaszcza i garnituru oraz na jakieś większe wyjście.

jak wiązać szal

Trzeci sposób to po prostu zawiązanie szalika pod szyją, co również może być bardzo wygodne i przydatne zimą, bo jest nam wtedy po prostu ciepło. Nie jest to może sposób specjalnie wyszukany, wytworny czy elegancki, ale na pewno spełnia swoją funkcję w chłodniejsze a nawet zimne dni. Pasuje do sportowego ubrania, codziennych kurtek i płaszczy.

Kolejny, czwarty już sposób polega na swobodnym narzuceniu sobie szalika na ramiona. Sposób ten raczej nie zdaje egzaminu w zimowe dni, ale może się bardzo przydać w letnie i jesienne wieczory,gdy temperatura po zajściu słońca zaczyna już spadać. To sposób bardzo swobodny, ale doskonale prezentuje się na przykład przy wieczorowych sukniach i sukienkach. Dodaje im lekkości a przy okazji sprawia, że jest o wiele cieplej zwłaszcza gdy sukienki te mają odkryte ramiona.

Ostatni, piąty sposób to, jak wiązać szalik to swobodne owinięcie go raz wokół szyi i pozostawienie końcówek luźno zwisających po bokach. Mogą być one równej długości bądź dłuższy koniec może być zarzucony nonszalancko na plecy. W stylu francuskim. To bardzo swobodny sposób noszenia szalika. Kojarzony zdecydowanie z malarzami lub innymi artystami. Nie pasuje raczej do formalnego, eleganckiego ubioru, chyba że chcemy mu nadać odrobinę swobody i swobodniejszego looku.

Oczywiście nie są to wszystkie sposoby noszenia szalika

Jest ich prawdopodobnie nieograniczona ilość i tyle ile osób nosi szaliki, tyle może być sposobów na ich wiązanie. Od czasu do czasu pojawia się też moda na jakieś specyficzne wiązanie szalika i wtedy bardzo dużo osób robi to w określony sposób. Ważne jednak, aby to jak wiązać szalik dostosować do okoliczności i innych elementów ubioru a także do pogody i temperatury panującej na zewnątrz.

dziewczyna z szalikiem

Każdy oczywiście ma prawdopodobnie swój ulubiony sposób na to, jak zawiązać szalik. Warto jednak czasami zdecydować się na któryś z mniej oczywistych i rzadziej wybieranych sposobów, by odświeżyć trochę swój wygląd i dodać nowy element w swojej garderobie. Szalik to przecież nie tylko element, dzięki któremu ma nam być cieplej, choć oczywiście to jest jego podstawowa funkcja, ale również ważny dodatek w tworzeniu własnego wizerunku.

Pytanie, jak wiązać szalik może się wydać nieistotne, ale przecież szalik zawiązany na różne sposoby może pełnić przeróżne funkcje i nadawać różny styl całemu ubiorowi. To niewielki dodatek, który może nadać strojowi nutę elegancji, bądź wręcz przeciwnie odrobinę swobody i nonszalancji. Może też poza swoją oczywistą i podstawową funkcją, jaką jest ochrona przed wiatrem i zimnem, dodawać uroku i charakteru naszym odzieniom wierzchnim.

Ważne jest, aby szalik, obojętnie jak zawiązany, był wykonany z dobrej jakości materiału. Żeby kolorystycznie pasował do naszego typu urody i reszty naszego stroju. Powinien stanowić z resztą ubioru pewną zwartą całość, choć oczywiście może się na jego tle odcinać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here