nowe auto

Nadeszła zima, okres w którym nasze samochody przechodzą prawdziwy test. To właśnie podczas tej pory roku zawsze okazuje się, jakie słabe punkty posiadają nasze pojazdy. Dodatkowo na próbę wystawiane są nasze umiejętności kierowania autem. Zawsze w tym okresie powinniśmy poddać nasze cacka specjalnym traktowaniu, aby godnie służyły nam podczas zimowych dni. Przede wszystkim, pierwszą i najważniejszą rzeczą, będzie to, aby zakupić odpowiednie zimowe opony.

Jak dobrze wiemy, jedyny punkt styku naszego samochodu z podłożem, znajduje się właśnie na kołach. Z tego powodu nie powinniśmy nigdy oszczędzać na tym elemencie. Decydując się na zakup zimowych opon, powinniśmy wybrać jak najlepszą firmę, najlepiej klasy premium. Tylko takie gumy zagwarantują nam bezpieczeństwo podczas prowadzenia naszych samochodów po ośnieżonych, lub zabłoconych jezdniach. Zagwarantują nam one dużo lepszą przyczepność, niż gdybyśmy zaopatrzyli się w tańsze zamienniki, dodatkowo mogą skrócić drogę hamowania nawet o połowę.

Nie powinniśmy nigdy zawierzać oponom opisywanym jako wielosezonowe. Nie dość, że taki typ opon nie sprawdza się za bardzo w lato, ponieważ są one dużo głośniejsze, niż zwykłe opony letnie, to dodatkowo posiadają dużo większe opory toczenia, co bezpośrednio wpływa na wyższe spalanie. Dodatkowo również nie są zbyt dobrym rozwiązaniem w zimie, ponieważ nie gwarantują one polepszenia warunków jazdy.

akumulator do samochodu

Oczywiście, mając do wyboru jeżdżenie w zimie na oponach letnich, lub wielosezonowych, lepiej wypadną te drugie, aczkolwiek w nie za wielkim stopniu. Również czasami słyszy się o praktykach wymiany tylko dwóch opon na zimowe. Zdarza się, że ludzie kupują tylko dwie opony na oś napędzającą, co oczywiście nie ma żadnego sensu. Tylko zakup czterech takich samych opon, o równym bieżniku gwarantuje nam bezpieczeństwo i powinniśmy o tym zawsze pamiętać.

Drugą sprawą o jaką powinniśmy zadbać przygotowując nasz samochód do zimy, to odpowiedni płyn do spryskiwaczy. Pamiętajmy, aby koniecznie przed mrozami, spuścić całkowicie nasz letni płyn z układu, ponieważ może on zamarznąć i rozsadzić nasz zbiornik. Dodatkowo, nawet jeśli nie zamarznie on w układzie, w momencie w którym podczas zimnych dni skorzystamy z takiego płynu i zalejemy nim swoje szyby, momentalnie zamarznie, utrudniając nam widoczność.

Trzecią sprawą, będzie zadbanie o odpowiednie smarowanie naszych uszczelek w drzwiach samochodu, dzięki czemu unikniemy niespodzianek z trudnością otwierania drzwi. Dodatkowo, zdecydowanie przedłuży to żywotność naszych uszczelek, unikniemy zatem dodatkowych kosztów związanych z ich wymianą na nowe. Oczywiście, najważniejszą rzeczą w przygotowaniach do mroźnych dni, będzie wymiana akumulatora na nowy, jeśli oczywiście zauważymy, że po zimnej nocy nasz samochód ciężko odpala.

W takim przypadku to tylko kwestia czasu, że któregoś dnia wychodząc rano do pracy, będziemy musieli skorzystać z taksówki. Nowy akumulator na pewni posłuży nam przez kolejne zimy, więc taka inwestycja oszczędzi nam wielu nerwów. Zatem jaki akumulator do samochodu wybrać? Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, czy akumulator jaki posiadamy aktualnie w swoim samochodzie jest dla niego odpowiedni, możemy skorzystać z internetu i z dostępnych tam opcji dobierania akumulatora.

jaki akumulator do samochodu

Wystarczy, że wejdziemy na jedną z takich stron, wpiszemy markę i model naszego samochodu, który aktualnie posiadamy. Dodatkowo, będziemy musieli określić, czy jest to benzyna, czy diesel, a następnie pojemność naszego silnika. Później nie pozostanie nam nic innego, jak potwierdzenie naszego wyboru i już w przeciągu paru sekund dostaniemy spis akumulatorów, które możemy wybrać dla swojego auta. Wtedy kierując się tym, ile pieniędzy mamy przeznaczone na nasze źródło prądu, będziemy mogli wybrać opcję idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości.

Możemy również dobrać akumulator w sklepie z częściami samochodowymi, gdzie również wystarczy, że pokażemy sprzedającemu dowód rejestracyjny, z którego będzie mógł spisać sobie numer VIN naszego auta. Wtedy również będziemy mieli pewność, że dostaniemy taki akumulator, jaki jest najbardziej dostosowany do naszego modelu. Pamiętajmy, że kupując nowy akumulator, nasz stary powinniśmy zdać do sklepu.

Nie dość, że spełnimy wymagania dotyczące utylizacji takich śmieci, to dodatkowo uzyskamy odpowiednią zniżkę na nasz zakup, ponieważ nie będziemy musieli płacić dodatkowej kaucji. To rozwiązanie sprzyjające zarówno sprzedającemu, jak i kupującym, nie zapominajmy zatem zdawać naszych starych akumulatorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here