kosmetyki
fot.: pexels.com

Zakupy kosmetyczne czasami wcale nie należą do najłatwiejszych. Dobranie odpowiednich do cery produktów, może być naprawdę wymagającym zadaniem. Tak jest w przypadku pudru, który jest nieodłącznym elementem każdej kobiecej kosmetyczki. Czym należy się kierować przy jego zakupie?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dobry-puder-w-kamieniu/

Do czego służy puder?

Puder jest kosmetykiem kryjącym, który utrwala i matowi makijaż. Każda z kobiet indywidualnie decyduje jednak o przeznaczeniu tego produktu. Z jednej strony może być on stosowany jako delikatny produkt utrwalający wcześniej wykonany na twarzy makijaż, z drugiej natomiast – jako alternatywa dla płynnej postaci podkładu.

Chociaż najczęściej mówi się o nim, jako o produkcie matującym makijaż, to wcale nie musi tak być. Do pudru należy zaliczyć jeszcze bronzery, róże oraz rozświetlacze. Jak widać, wybór jest ogromny.

Jak wybrać właściwy puder?

Przede wszystkim, puder powinien być dobrany do cery: w przypadku cery tłustej oraz mieszanej, dobrym rozwiązaniem będzie puder transparentny. Dobrze zaaplikowany stapia się ze skórą do tego stopnia, że jest praktycznie niezauważalny. Następnym produktem jest puder mineralny. Wybrany w odcieniach beżu, może z powodzeniem zastępować klasyczny podkład. Jest to świetny produkt dla cery mieszanej, który (w zależności od wybranego produktu) może także wchłaniać nadmiar sebum.

Oczywiście odpowiednio dobrany puder to taki, którego odcień idealnie współgra z podkładem. Aby uzyskać oczekiwany efekt, nie należy zapominać, że obydwa produkty powinny nie zmieniać także naturalnego koloru skóry.

Kupując puder, należy wybierać go w świetle dziennym. Sztuczne światło niestety całkowicie zmienia kolory. Ponadto, aby dowiedzieć się, jakiego koloru tak naprawdę jest puder, to warto nałożyć go na twarz. Jest to najlepsze miejsce do wypróbowania tego rodzaju produktu. Warto też pamiętać o tym, że jeżeli puder ma stanowić uzupełnienie podkładu, to zalecany jest wybór produktu o ton jaśniejszego.

Przeczytaj też: http://mamapyta.pl/dekoloryzacja-wlosow-jak-nalezy-to-zrobic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here