Osocze bogatopłytkowe nie tylko na zmarszczki

Wampirzy lifting kojarzy się ze światem gwiazd, które w ten sposób poprawiają urodę. Czy wiesz, że terapia osoczem bogatopłytkowym może też pomóc w szeregu poważnych schorzeń i dolegliwości?

Zabieg osocza bogatopłytkowego na blizny

Wiele osób wizyty w gabinecie medycyny estetycznej kojarzy najwyżej z usuwaniem blizn po trądziku. Tymczasem zabiegi takie jak osocze bogatopłytkowe są w stanie pomóc również przy poważniejszych bliznach, takich jak:

 • blizny pooparzeniowe
     
 • ślady po operacjach
     
 • szramy po wypadkach i urazach
     
 • blizny po chorobach

Zdaniem ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, osocze bogatopłytkowe w połączeniu z laserem jest bardzo skuteczne, szczególnie w pierwszych miesiącach po powstaniu blizny, gdy nie jest ona jeszcze do końca zagojona i ma różowy lub czerwony kolor. Później efekty osocza bogatopłytkowego będą już mniejsze, choć wciąż za pomocą medycyny estetycznej można zmniejszyć widoczność i poprawić wygląd skazy.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Mało kto wie, że ten zabieg kojarzony z hollywoodzkimi sławami w rzeczywistości po raz pierwszy został opracowany na potrzeby świata sportu, gdzie służył do fizjoterapii urazów takich jak:

 • łokieć tenisisty
     
 • bóle kolan
     
 • naderwanie ścięgien
     
 • ból w barkach
     
 • ostroga piętowa
     
 • nadwyrężenie stawów

Tak, jak wampirzy lifting wpływa na wzrost i odnowienie skóry, tak samo może też działać na inne tkanki ciała. Z tym, że wówczas efektem osocza bogatopłytkowego nie będzie piękniejsza cera, lecz odnowa mięśni i stawów. W przypadku problemów z chrząstkami najlepiej sprawdza się nowatorska metoda fibryny bogatopłytkowej, podczas gdy w pozostałych wymienionych urazach – klasyczne osocze bogatopłytkowe. 

Po zabiegu pacjenci szybciej odczują regenerację stawów i tkanek i będą mogli dojść do siebie w krótszym czasie i efektywniej niż bez takiej pomocy. Z powyższych względów wykorzystuje się je nawet w chirurgii twarzowo-szczękowej.

Osocze bogatopłytkowe na poważne problemy ze stawami

Jedną z bardziej bolesnych i powszechnych przypadłości narządów ruchu, z którą najtrudniej sobie poradzić powszechnie dostępnymi metodami, jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Niekiedy dotyka nawet młode osoby. Warto wiedzieć, że seria zabiegów osoczem bogatopłytkowym w opinii wielu osób pozwala zmniejszyć dokuczliwość objawów. 

Jest też przydatna w przypadku wszelkich innych uszkodzeń i nadwyrężeń w obrębie stawów, a także innych poważnych przypadłości, takich jak opóźniony zrost kostny po urazach. Warto tu wspomnieć, że ponieważ osocze bogatopłytkowe jest naturalne i pochodzi z płynów ustrojowych pacjenta, to stanowi metodę znacznie bezpieczniejszą od silnych leków przeciwbólowych czy przeciwzapalnych, które łączą się z wieloma skutkami ubocznymi i ograniczeniami. Trudno uwierzyć, że ten zaawansowany zabieg jest dziś dostępny w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Zabieg z osoczem na włosy – opinie

Na tle powyższych problem łysienia może wydawać się mało poważny. A mimo to wielu pacjentów się z nim boryka. Dla niektórych wciąż sporym zaskoczeniem jest fakt, że efekty osocza bogatopłytkowego obejmują również odnowę skóry głowy i szybszy wzrost włosów. W tym wypadku zazwyczaj podanie osocza bogatopłytkowego odbywa się równolegle z zabiegiem mezoterapii, co pobudza krążenie w skórze głowy i sprawia, że nowe włosy rosną jeszcze szybciej, a stare nie wypadają tak intensywnie jak wcześniej. Biorąc pod uwagę, jak bolesne i czasochłonne były dotychczasowe metody przeszczepu włosów, warto wypróbować tę nieinwazyjną metodę również na taką dolegliwość jak łysienie.

Więcej na temat innych możliwych zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej i nie tylko: www.klinikamiracki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here