jak przedłużyć ważność konta w orange

Już teraz prawie nikt nie pamięta, że jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku szczytem marzeń wielu Polaków było posiadanie telefonu stacjonarnego. Teraz praktycznie telefonia stacjonarna powolutku odchodzi do przysłowiowego lamusa. Korzysta się z niej jeszcze w biurach, ale na użytek domowy już coraz rzadziej. Większość abonentów telefonii stacjonarnej stanowią ludzie starsi, ponieważ telefony stacjonarne są po prostu o wiele prostsze w obsłudze.

Niektórzy korzystają w dalszym ciągu z telefonów stacjonarnych ze względu na różnego rodzaju pakiety promocyjne, które oferuje operator telefoniczny. Często w takim pakiecie oprócz telefonu stacjonarnego oferowany jest także internet i telewizja. Najczęściej, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z takiego pakietu, to podpisujemy z operatorem umowę na dłuższy okres czasu, na przykład na dwadzieścia cztery miesiące. Ale obniżamy w ten sposób swoje wydatki a w czasie trwania umowy mamy gwarancję stałej ceny.

Jednak zdecydowana większość ludzi korzysta teraz z telefonów komórkowych. Rośnie nie tylko ilość abonentów telefonii komórkowej, ale także ilość posiadanych aparatów komórkowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że trudno znaleźć dorosłego człowieka, który nie ma przynajmniej jednego telefonu komórkowego.

Część abonentów komórkowych jest związana ze swoim operatorem komórkowym umową abonamentową na kilka lub kilkanaście miesięcy, a część korzysta z konta na kartę. Jeżeli decydujemy się na korzystanie z telefonów na kartę to nie musimy wiązać się z operatorem wielomiesięcznymi umowami. Sami decydujemy o przedłużeniu swojego konta.

Część osób, które dotychczas posiadają telefon na abonament, na przykład w sieci Orange, zastanawia się nad zmianą abonamentu na kartę, ale obawiają się, że konto będzie im działać tylko przez krótki czas, potem będą ciągle musieli je doładowywać i nie wiedzą jak przedłużyć ważność konta w Orange. W sieci Orange można jednym doładowaniem przedłużyć ważność swojego konta na rok czasu.

telefon

Najprościej jest to zrobić korzystając ze strony internetowej sieci Orange. Trzeba podać swój numer telefonu, adres mailowy i zrobić przelew na określoną kwotę. Ważność konta w Orange można także przedłużyć w bardzo prosty sposób i co najważniejsze -za darmo, za pomocą sms-a o treść „START” wysłanego na bezpłatny numer 8002.
Sms-em operator powiadomi nas o aktywacji promocji. Ma na to 24 godziny, ale zwykle takiego zwrotnego sms-a otrzymujemy już po kilkunastu minutach. A więc przedłużenie ważności konta w Orange jest banalnie proste.

Użytkownicy telefonów na kartę w Orange mogą nie tylko bez problemu przedłużyć ważność swojego konta, ale także w każdej chwili mogą sprawdzić jego ważność. Mogą to zrobić na trzy różne sposoby: dzwoniąc do operatora, ale jest to usługa płatna, można zalogować się na swoim koncie za pomocą strony internetowej Orange lub wpisując w telefonie krótki kod: *124*# i zielona słuchawka.

Konto na kartę w Orange, czyli konto prepaid, ma wiele zalet. Jest bardzo wygodne, sami decydujemy za ile i kiedy je doładowujemy. Możemy liczyć na różne bonusy przy doładowaniach, w zależności jaką kwotą doładowujemy swoje konto. Za każde doładowanie możemy dostać nawet 10 procent więcej. Od wysokości naszego doładowania zależy czas jaki mamy na wykonywanie połączeń wychodzących. Nasze konto możemy doładować na wiele sposobów: przez internet, za pomocą karty zdrapki, online w banku, w którym posiadamy konto, z innego telefonu na kartę, albo korzystając z doładowania w bankomacie.

ważność konta w orange

Korzystając z telefonów na kartę możemy korzystać z różnych planów taryfowych i różnych promocji operatora. Niektóre promocje uzależnione są od naszego stażu w Orange na kartę. W dowolnym momencie możemy zmienić swój aktualny plan taryfowy na inny, który akurat bardziej nam odpowiada. Możemy skorzystać z połączeń bez limitu do wszystkich sieci, z sms-ów bez limitu do wszystkich, z różnych pakietów internetowych do wykorzystania na terenie Polski. Także możemy skorzystać z darmowego internetu w roamingu na terenie Unii Europejskiej.

Z każdego pakietu możemy skorzystać jednorazowo lub cyklicznie. Każdą aktywację- jednorazową bądź cykliczną możemy zrobić sami bezpłatnie za pomocą krótkiego kodu, który wstukujemy do naszego telefonu. Jeżeli zdecydujemy się na pakiet cykliczny to uruchamia się nam automatycznie po upływie 31 dni. Jeżeli sami nie potrafimy zdecydować się, który plan taryfowy będzie dla nas najbardziej optymalny to możemy zadzwonić do biura obsługi i skorzystać z pomocy doradcy lub porozmawiać z doradcą na bezpłatnym czacie internetowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here