Femilift na intymne problemy

Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety. Oczekiwanie na nowe życie, serce bijące pod sercem, radość rodziny. Większość kobiet boi się tego, co stanie się podczas porodu. Czy maleństwo przyjdzie na świat bezpiecznie? Czy będzie bolało? To nie czas, by martwić się o wygląd miejsc intymnych, które jednak po porodzie mogą się bardzo zmienić. Często dla kobiet jest to szok i powód do wstydu. Kompleksy zaś mogą zniszczyć życie intymne. Czasem powiernikiem staje się lekarz ginekolog, czasem nawet jemu kobiety nie zdradzają, że mają problem z akceptacją luźności pochwy. Gabinety medycyny estetycznej mają na to rozwiązanie.

Luźność pochwy nie patrzy na wiek

Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która dotyka kobiety w różnym wieku. Polega ona na zaburzeniu położenia narządów płciowych, co nie tylko utrudnia czerpanie satysfakcji z życia seksualnego, ale może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych jak np. nietrzymanie moczu, nawracające infekcje, wypadanie miednicy. Luźna pochwa to problem, który wiąże się najczęściej z przebytymi porodami i urazami okołoporodowymi. Już w trakcie ciąży ma miejsce zwiotczenie tkanek, a poród siłami natury dodatkowo rozciąga struktury dna miednicy, prowadząc do rozluźnienia pochwy oraz otaczających ją mięśni i skóry krocza. Także menopauza i proces starzenia się okolic intymnych mogą prowadzić do luźności pochwy. Ponadto ze schorzeniem tym zmagają się czasem kobiety otyłe, uprawiające intensywne sporty, a nawet cierpiące na zaparcia. Lekarze z warszawskiej Kliniki Miracki sugerują, że luźności pochwy można się pozbyć przy pomocy tradycyjnej (chirurgicznej) waginoplastyki, jak i nowoczesnych metod z zakresu ginekologii estetycznej. Swoim pacjentkom polecają często małoinwazyjny zabieg laserowy.

Femilift – laser, który dba o waginę

Terapia Femilift laserem Alma CO2 poprawia kondycję miejsc intymnych. Zabieg niweluje luźność pochwy, poprawiając komfort życia intymnego i likwidując kompleksy. Lekarze zalecają serię 3 sesji zabiegowych Femilift, powtarzanych raz w miesiącu. Jedna sesja zabiegowa trwa od kilkunastu do 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Laseroterapia jest mało inwazyjna, dlatego  pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. Przez około tydzień zaleca się nie używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej. Na czas procesu gojenia warto wstrzymać się także od gorących kąpieli oraz saun czy basenów.

Ginekolog może odradzić Femilift

Femilift jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednak istnieją przeciwskazania do jego zastosowania, dlatego niezwykle ważne jest, by przed leczeniem, odbyła się konsultacja ginekologiczna. Lekarz na pewno odradzi zabieg kobietom, które:

  • mają nieprawidłową cytologię,
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • mają infekcje w obrębie okolic intymnych,
  • stosują przewlekłą terapię sterydową,
  • są w trakcie radioterapii,
  • mają zaburzenia układu odpornościowego,
  • mają zaburzenia procesów gojenia,
  • z twardziną układową,
  • mają nowotwory w obrębie układu ginekologicznego.

Z tego powodu, podczas pierwszego spotkania, lekarz powinien wykluczyć przeciwwskazania, objaśnić procedury zabiegu, poznać oczekiwania pacjentki. Przed zdecydowaniem się na zabieg, warto skonsultować się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy krok po kroku przeprowadzą przez cały proces leczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here