Dieta pudełkowa z niską zawartością węglowodanów

Obecnie wiele osób stawia na dietę pudełkową, jest to wygodny sposób na odchudzanie, ponieważ jemy tylko to co zostanie nam dostarczone. Dzięki temu lepiej możemy przypilnować tego co jemy. Z pewnością można wybierać spośród wiele różnych diet oferowanych w pudełkach, może być to dieta o niskiej zawartości węglowodanów.

Niski poziom węglowodanów opiera się na założeniu, że dieta bogata w węglowodany może prowadzić do tycia, a tym samym mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Aby tego uniknąć, węglowodany są redukowane na korzyść zawartości białka i tłuszczu. Ciało może czerpać energię ze zdrowych tłuszczów i białek, dieta przewiduje także większe spożycie warzyw. W zależności od koncepcji węglowodany są redukowane do 30-50% dziennego spożycia energii. Odpowiada to około 100 g węglowodanów dziennie. Różne przepisy na niską zawartość węglowodanów mogą zawierać około 15 g węglowodanów na jedno danie. Dieta o niskiej zawartości węglowodanów zakłada, że organizm potrzebuje różnych składników odżywczych w zależności od pory dnia. Zaleca się, aby rano zjeść odżywcze śniadanie, aby mieć wystarczająco dużo energii na cały dzień. Dla tych, którzy rano wybierają niską zawartość węglowodanów, najlepiej wybrać potrawy bogate w białko, takie jak omlety, jajecznica lub twaróg.

Jeśli nie chcesz całkowicie rezygnować z węglowodanów, powinieneś je spożywać rano i stosować złożone węglowodany z pełnego ziarna i owoców.

catering

Dzięki temu będziemy mogli dostarczać do naszego organizm potrzebna ilość kalorii, rezygnując z jedzenia, które może wpływać na przybieranie masy. W diecie pudełkowej sami możemy określić ile kalorii znajdzie się w daniach na cały dzień. Mogą być to przykładowo diety przewidujące 1000 czy 1500 kalorii, wszystko będzie zależało od naszego trybu życia. Osoby które mają pracę biurową mogą wybrać mniejszą ilość kalorii. Osoby aktywne, które uprawiają sport mogą z pewnością wybrać dietę z większą ilością kalorii. Tego rodzaju dieta zakłada iż całe jedzenie jakie będziemy spożywali w ciągu dnia będzie dowiezione do domu. Znajdziemy je w oddzielny opisanych pudełkach. W różnych miastach może my znaleźć tego rodzaju usługi jak np. dieta pudełkowa częstochowa – fitapetit.com.pl jest to miejsce gdzie działają tego rodzaju firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here