Nowoczesne i funkcjonalne wózki do transportu chorych w pozycji siedzącej

0
1087

Osoby niepełnosprawne ruchowo zwykle mają ogromny problem z samodzielnym poruszaniem się po domu, a jeszcze większym kłopotem jest dla nich każda wizyta u lekarza, która wiąże się z koniecznością opuszczenia miejsca zamieszkania, a co więcej, zorganizowaniem sprzętu ułatwiającego transport chorego do placówki medycznej. W takich sytuacjach niezastąpione stają się specjalistyczne wózki przeznaczone do przewozu chorych.

Schodołazy, wózki schodowe i transportowe – akcesoria niezbędne niepełnosprawnym ruchowo

Osoby mające problem z samodzielnym przemieszczaniem się nie muszą już być skazane wyłącznie na pomoc osób trzecich. Wsparciem okazuje się bowiem nowoczesny sprzęt, który pomaga niepełnosprawnym ruchowo sprawniej się poruszać. Samodzielne opuszczenie domu, a co więcej, pokonanie schodów przy użyciu schodołazu czy wózków schodowych znacznie ułatwia im życie, umożliwia szybszy i łatwiejszy transport do placówki medycznej czy też w inne miejsca, w których osoba z ograniczeniem ruchowym musi się znaleźć. Różnego rodzaju wózki do transportu nie tylko przydają się profesjonalnym jednostkom medycznym, są także niezastąpione w codziennej opiece nad osobą niepełnosprawną. Rodziny na co dzień zajmujące się ludźmi mającymi problem z samodzielnym poruszaniem się, także powinny rozważyć zakup takiego sprzętu. Ułatwia on bowiem opiekę nad bliskim, a co najważniejsze poprawia komfort życia samego niepełnosprawnego.

Nowoczesna konstrukcja, nowe możliwości

Osoby niepełnosprawne ruchowo, które zachowały pozycję siedzącą, mogą z powodzeniem korzystać z nowoczesnych sprzętów, jakie dedykowane są ludziom w ich sytuacji. To właśnie dla nich przeznaczone są między innymi wózki schodowe ręczne czy też transportowe. Te niezwykle lekkie i funkcjonalne akcesoria ułatwiają i usprawniają ich codzienne życie. Są wyposażone w barierki, pasy, odpowiednie zabezpieczenia oraz udogodnienia, zapewniające niepełnosprawnym optymalny komfort użytkowania, a przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo. Wózki do transportu w pozycji siedzącej znajdują szerokie zastosowanie. Nie tylko są z powodzeniem wykorzystywane przez osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Sprzęt ten z powodzeniem jest używany w oddziałach szpitalnych, w domach opieki, jak również przez profesjonalne firmy zajmujące się transportem chorych. Wózki do transportu chorych w pozycji siedzącej posiadają odpowiednie certyfikaty oraz niezbędne atesty, dlatego mogą być bezpiecznie użytkowane zarówno przez osoby prywatne, jak również przez profesjonalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here