Kiedy powinno się odstawić karmę dla szczeniąt

Okres szczenięcy to świetna zabawa! Jednak w końcu szczenięta dorastają. Zabawa nie kończy się jednak na latach szczenięcych. Jeśli już, to Twoja przyjaźń będzie się pogłębiać z każdym rokiem posiadania psa u boku. Podczas tego przejścia w dorosłość możesz się zastanawiać… kiedy karma dla szczeniąt powinna być zamieniona na tą dla dorosłych psów? Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat wprowadzania tej ważnej zmiany.

Dlaczego, kiedy i jak przestawić szczeniaka na karmę dla dorosłych psów?

W tej chwili Twój szczeniak prawdopodobnie ma mnóstwo energii, zajada się karmą dla szczeniąt i chce się cały czas bawić! Duża ilość tej energii będzie mu towarzyszyć również w wieku dorosłym. Jednak, psy podobnie jak ludzie, naturalne przechodzą na spowolnienie metabolizmu, gdy okres dzieciństwa, wypełniony karmą dla szczeniąt – mają za sobą. To główny powód, dla którego Twój szczeniak będzie potrzebował zmiany jedzenia, a karma dla szczeniąt będzie musiała pójść w odstawkę.

Dlaczego warto przestawić się z karmy dla szczeniąt na karmę dla psów dorosłych?

Z powodu szybszego metabolizmu w młodości – i wymagań żywieniowych związanych ze wzrostem – karma dla szczeniąt zawiera więcej składników odżywczych niż karma dla dorosłych psów.

Czego w większych ilościach znajdziesz w karmie dla szczeniąt?

  • kalorie,
  • tłuszcz,
  • białko.

Wszystko to jest bardzo ważne w okresie szczenięcia. To właściwy profil składników odżywczych w karmie dla szczeniąt pomoże Twojemu szczeniakowi dorosnąć silnym i zdrowym. Jednak w przypadku większości dorosłych psów (sportowcy i psy w ciąży lub karmiące mogą być wyjątkami), karmy dla szczeniąt zapewniają znacznie wyższą gęstość kalorii niż potrzebują.

Tak więc, o ile naprawdę nie zmniejszysz ilości jedzenia (co może sprawić, że będzie czuł się cały czas głodny), istnieje duża szansa, że ​​Twój pies przybierze na wadze, jeśli będzie nadal jadł karmę dla szczeniąt jako dorosły. Biorąc pod uwagę zagrożenia dla zdrowia związane z otyłością – takie jak zapalenie stawów i zwiększone ryzyko urazów ortopedycznych, cukrzycy, nowotworów i innych problemów zdrowotnych – najlepiej jest utrzymywać młode dorosłe szczenię w prawidłowej wadze od samego początku.

Kiedy szczenięta powinny przejść na karmę dla dorosłych psów?

Prosta odpowiedź brzmi: karma dla szczeniąt powinna być odstawiona kiedy pupile przestają rosnąć. Bardziej szczegółowa odpowiedź na temat odstawienia karmy dla szczeniąt obejmuje kilka dodatkowych czynników, na przykład nie wszystkie psy kończą dorastanie do dorosłych w tym samym wieku. Jeśli więc masz wątpliwości, co do najlepszego momentu odstawienia karmy dla szczeniąt – rozwiej je u weterynarza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here