Pokój chłopca

Podstawą urządzania pokoju dla chłopca jest wybranie koloru, który będzie motywem przewodnim aranżacji. Jeśli nie planujesz remontu w ciągu kilku kolejnych lat, to warto postawić na odcienie o dość uniwersalnym charakterze. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że pokój malucha służy do zabawy, nauki i odpoczynku. Dowiedz się, jakie kolory mogą pasować do pokoju twojego syna.

Beż

Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów na motyw przewodni w pokoju chłopca jest beż. Wbrew pozorom stonowany kolor wcale nie musi być nudny. Wystarczy sięgnąć po różne odcienie tej popularnej barwy, co może dać naprawdę niebanalny efekt. Ponadto wśród kompletów beżowej pościeli ze strony https://nyks.pl/posciel/kolory/brazowa można znaleźć ciekawe wzory, które idealnie pasują do pokoju dziecięcego np. bajkowe podobizny zwierząt. Spokojny beż sprzyja również odpoczynkowi i nie rozprasza podczas nauki. Na dodatek dość neutralny kolor można śmiało połączyć z dowolnym odcieniem.

Niebieski

Pierwszym skojarzeniem z kolorem do chłopięcego pokoju jest zazwyczaj niebieski. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla kilkulatka, który uwielbia męskie klimaty. Niebieskie ściany i dodatki świetnie komponują się z motywami związanymi np. z piłką nożną, kosmosem czy też samochodami wyścigowymi. Ciekawym pomysłem może też być stworzenie pokoju w stylu marynarskim. Ponadto niebanalny efekt może zapewnić połączenie ze sobą różnych wersji niebieskiego np. granatu i jasnych odcieni. Odrobinę przytulności można uzyskać natomiast przez postawienie na beżowe akcenty, zwłaszcza w przypadku barw o ciepłej tonacji.

Pomarańcz

Jeśli syn jest prawdziwym wulkanem energii, to do gustu może przypaść mu aranżacja, w której motywem przewodnim jest pomarańcz. Taki wyrazisty kolor wprawia w dobry nastrój i poprawia humor nawet w najbardziej ponury dzień. Ponadto jest niesamowicie uniwersalny i może sprawdzić się zarówno w przypadku kilkulatka, jak i nastolatka. Pomarańcz może pojawić się na ścianach bądź meblach, ale można też ograniczyć się jedynie do akcentów w postaci np. pomarańczowej pościeli ze sklepu online Nyks.

Zieleń

Spora część odcieni zieleni ma bardzo neutralny charakter i świetnie sprawdza się w pokoju dziecka niezależnie od płci czy też wieku. Po zielony kolor warto sięgnąć zwłaszcza w przypadku malucha zafascynowanego światem przyrody. Można przykładowo stworzyć niebanalną aranżację inspirowaną dżunglą. Zieleń można również łączyć z wieloma kolorami np. zapewniającym przytulny efekt beżem, metalicznym srebrem czy też modnymi szarościami.

Szarość

Wbrew pozorom szary kolor nie musi wprowadzić do pokoju ponurej atmosfery. Wystarczy sięgnąć po jego różne odcienie tylko na ścianach bądź wyłącznie w przypadku dodatków np. pościeli i zasłonach. Neutralne szarości świetnie wyglądają w zestawieniu niemal z dowolnym kolorem. W pokoju chłopca szczególnie dobrze mogą prezentować się w połączeniu z pomarańczem, zielenią czy też czerwienią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here