jak zrobić pompony z bibuły

Kto z nas nie lubi zabawy? Właściwie na pewno znajdzie się wielu ludzi, którzy unikają różnego typu zabaw, ale większość raczej lubi od czasu do czasu się zabawić. Nie ma w tym przecież nic złego, prawda? Nawet, jeżeli czasem wypije się za dużo alkoholu, a na drugi dzień trzeba się męczyć z potwornym bólem głowy, to jeżeli nie zdarza nam się to często, to nie mamy się czym przejmować. Niektórzy zbyt często budzą się po zabawie z bólem głowy na drugi dzień.

Prawda jest taka, że czasami trzeba znać umiar, a niektórzy po prostu go nie znają. Ale to oni powinni się martwić, prawda? A więc nie tylko dzieci lubią zabawę, choć zabawa dla dzieci a zabawa dla dorosłych może oznaczać całkiem inne rzeczy. Dla dzieciaków będą to przecież różnego typu zabawy, na które oczywiście codziennie mają czas – może to być zabawa w prowadzenie sklepu, zabawa w rodzinę czy też zabawa w policjanta i złodziejów, która jest chyba dość powszechnie znana wśród dzieciaków, prawda?

Dzieciaki bawią się także, wcielając się w postacie z ulubionych filmów lub bajek. A dorośli z kolei bawią się wtedy, kiedy są na jakiejś imprezie, prawda? Albo kiedy uprawiają jakiś sport, który dostarcza im mnóstwo frajdy. Ale są też zabawy, które są wspólne i dla dzieci, i dla dorosłych. Może to być – na przykład – granie w gry planszowe. Gry planszowe są bardzo fajne. Grając w nie można fajnie spędzić czas ze swoją rodziną, a przede wszystkim fajnie się bawić.

Tak wspólnie spędzony czas może wpłynąć na poprawę relacji, jakie dotąd panowały między członkami rodziny. Można też wspólnie kibicować reprezentacji Polski w trakcie jakiegoś meczu. To również może być świetną zabawą, szczególnie wtedy, kiedy reprezentacja wygra mecz. Jeżeli chcesz, aby zabawa podczas kibicowania była jeszcze lepsza, możecie się należycie przygotować. Szaliki, czapki oraz biało-czerwone farbki, dzięki którym będziecie mogli pomalować twarze. Nie obejdzie się także bez trąbek dla dzieci oraz pomponików.

Jeżeli nie wiesz, jak zrobić pompony z bibuły, to nic się nie martw, bo to wcale nie jest takie trudne, jak może ci się wydawać. Wystarczy poszukać jakiegoś poradnika, dzięki któremu dowiesz się, jakie dokładnie należy wykonać czynności, aby taki pomponik mógł powstać i nie rozleciał się po kilku wstrząśnięciach nim. Dzieciaki z całą pewnością będą miały dużo frajdy dzięki takim pomponikom. Córki będą mogły poczuć się jak prawdziwe cheerleaderki.

bibuła

Możesz także wymyślić jakąś łatwą przyśpiewkę i nauczyć swoje córki ją śpiewać

Wspólne kibicowanie z całą pewnością przyniesie wam wiele radości. Ale nie musicie wcale oglądać meczu, byś musiał przygotować takie pomponiki z bibuły. Wiadomo przecież, że nie każdy musi interesować się – na przykład – piłką nożną czy siatkówką. Twoja żona może nie cierpieć tych sportów, więc taka zabawa może być dla niej nieco nudna. Może nawet nie zabawa, ale sama idea kibicowania może jej się wydać kiepskim pomysłem. Chociaż z całą pewnością, jeżeli dzieciakom się to spodoba, to też weźmie udział w zabawie.

Ale równie dobrze to waszym dzieciakom może nie podobać się dany sport i kibicowanie. A wtedy nic nie zmusi ich do tego, by świetnie się bawić oglądając sport, który totalnie ich nudzi. Możesz zatem takie pomponiki wykonać nie na mecz, ale tak po prostu. Dla zabawy. Dzieciaki doskonale będą wiedziały, jak je wykorzystać. Przecież nigdzie nie jest napisane, że pomponów można używać tylko i wyłącznie do kibicowania, czyż nie? Kto wie, może twoim dzieciom takie pompony okażą się bardzo przydatne w tańcu? O ile oczywiście lubią tańczyć.

Taka zabawa może nieco się różnic od tych na co dzień. Ale przecież nie od dziś wiadomo, że warto sobie urozmaicać czas. Jeżeli będziemy ciągle wykonywać jedne i te same czynności, to szybko popadniemy w monotonie. A z monotonii już nie daleka droga do nudy.

pompony z bibuły

A chyba nikt z nas nie chce, żeby jego życie było nudne, prawda? Przecież każdy z nas chce, żeby jego życie było obfite w różne doświadczenia. Oczywiście najlepiej, żeby były to same dobre doświadczenia, ale niestety wiadomo, że w swoim życiu nie raz trafimy też na te negatywne doświadczenia, których wcale nie chcielibyśmy przeżyć.

Ale to po prostu jest nieuniknione. Najważniejsze, to potrafić z takich doświadczeń wyciągnąć należyte wnioski, dzięki którym w przyszłości będziemy mieli możliwość uniknięcia błędów, które popełniliśmy wcześniej. A wiadomo też, że nikt z nas nie lubi popełniać błędów. A już w szczególności drugi raz tych samych. Dla wielu z nas może to być hańba na honorze.

[Głosów:6    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here