jak uczesać krótkie włosy

Krótka fryzura dodaje każdej kobiecie pazura. Włosy mogą być ścięte do linii żuchwy, a nawet do krótszej formy. Cięcie powinno być dopasowane do każdej osoby indywidualnie. Oprócz naszych pomysłów powinniśmy posłuchać fryzjera.

Mając już naszą wymarzoną fryzurę, często się zastanawiamy, jak uczesać krótkie włosy?

To nie musi się okazać wcale prostym zadaniem. Jeżeli włosy są za krótkie, nie upniemy ich w odpowiedni sposób. Mając pracę, w której nie możemy sobie pozwolić na luźno opuszczone kosmyki, fryzura powinna być ścięta w ten sposób, że każdy kosmyk zepniemy gumką do włosów lub klamrą. Krótki bob dobrze wygląda z opaską, dodaje to swego rodzaju dziewczęcości do stylizacji. Modnymi upięciami są też kucyki lub małe koki, zrobione tylko z części włosów na czubku głowy lub na tylnej części potylicy. Upięcie nadaje się zarówno do eleganckich strojów, jak i do sportowych.

Kiedy chcemy się wyróżniać i zbliżają się letnie dni, możemy postawić na jednodniową koloryzację włosów lub ich końcówek. Farby i pudry do wcierania, kupimy już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w drogeriach. Do blond włosów bardzo pasują różowe pudrowe odcienie, a do brunetek błękitne i zielone kolory. Początkiem dobrego wyglądu włosów, jest rytuał ich mycia. Szampon powinien być dobrany do naszego problemu, ponieważ są tam składniki aktywne, które pomagają w regeneracji struktury włosa i skóry (w przypadku łupieżu).

Zmywamy szampon zimną wodą i nakładamy odżywkę, jeśli nasze włosy bardzo się przetłuszczają, nakładamy je tylko na końcówki włosa. Trzymamy odżywkę zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle nie dłużej niż 15 minut. Zmywamy odżywkę letnią lub zimną wodą. Wychodząc spod prysznica, nie robimy turbana z ręcznika, tylko odciskamy papierem nadmiar wody z włosa. Wysokoporowate i średnioporowate włosy (puszące się), bardzo się elektryzują i przesuszają od tego sposobu osuszania. Suszymy włosy zimnym strumieniem suszarki, wcześniej nakładając serum chroniące przed przegrzaniem.

mężczyzna krótka fryzura

Wszelkie kosmetyczne odżywki, nie nakładamy w dużej ilości, ponieważ sprawią, że fryzura oklapnie. Najlepiej jest zrezygnować z lakierów i mocnych pianek, które też tylko przesuszają każdy włos. Grzebieniem robimy przedziałek i przeczesujemy pasma. Jeżeli chcemy, żeby uczesanie było stylowe i włosy były lśniące, powinniśmy używać odżywek witaminowych lub takich, które zawierają olejki. Najlepszymi z nich są olejki arganowe i jedwab.

Nie kosztują dużo, a mała buteleczka wystarcza na kilka miesięcy

Mając kilka dni wolnego i siedząc w domu, można spróbować nawyku mycia włosów, co dwa lub trzy dni. Zapewnia to odpowiednie nawilżenie i chroni przed niszczeniem. Kiedy mamy bardzo dużo włosów i ciężko ujarzmić nam je domowymi sposobami, możemy poprosić fryzjera o podgolenie je od spodu, nie będzie to widoczne przy rozpuszczonych, czy lekko spiętych włosach, a bardzo może nam pomóc przy codziennej rutynie mycia i układania ich. Dobry stan skóry, paznokci i włosów zależy też od odpowiedniej diety i nawodnienia.

Zamiast napojów gazowanych, powinniśmy pić zwykłą wodę np. z dodatkiem cytryny. Codziennie w naszym jadłospisie powinno znajdować się miejsce na owoce i warzywa. To właśnie dzięki witaminom i minerałom, nasze włosy są bardziej lśniące i łatwiejsze przy układaniu. Mając bardzo krótkie włosy, może zdecydować się na używanie gum i past przeznaczonych, do stylizacji męskich. Są one bardzo mocne i zapewnią utrzymanie się włosów na swoim miejscu przez cały dzień.

krótkie włosy

Zwykle pastę nakładamy tylko na końce, a krótkie włosy ścinamy często więc nie ma obaw, jeśli chodzi o zniszczenie ich. W internecie i gazetach fryzjerskich jest bardzo wiele inspiracji dotyczących upięć i czesania włosów. Zawsze możemy zapytać o radę naszego fryzjera, on też doradzi, czy akurat proste włosy do nas pasują. Możemy poprosić o zrobienie naturalnych fal, później wzorując się na tym, robić to w domu. Przy krótkich włosach nie ma dużo zachodu i fale na całej głowie zrobimy dosłownie w 10-15 minut.

Jak widać nie jest to dużo, a jeżeli na co dzień mamy proste włosy, to na imprezę firmową lub studniówkę może postawić na loki. Możecie być pewne, że każdy zauważy tę zmianę. Grzywka może też być dużym problemem stylizacyjnym, zwykle najszybciej się przetłuszcza i jest najbardziej niesforna. Jeżeli włosy myjemy wieczorami i są w porządku, poza grzywką, możemy ją myć na szybko rano tuż po obudzeniu się i szybko podsuszyć suszarką. Grzywka zwykle nie wymaga stosowania odżywek i mocnych past, zamiast tego można wybrać lekkie mgiełki.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here