Gadżety, które ułatwią Ci zachowanie porządku w kuchni!

Kuchnia niemal w każdym domu tętni życiem! Przygotowywanie posiłków zajmuje sporo czasu i tworzy pokaźny bałagan. Aby po przyrządzeniu dań uniknąć kolejnych godzin na przywracanie kuchni do porządku, warto wcielić w życie kilka prostych zasad oraz skorzystać z gadżetów, które ułatwią zmagania z bałaganem.

Te gadżety musisz mieć w swojej kuchni!

  1. Pojemniki i pojemniczki – przechowywanie żywności w opakowaniach, w jakich zostały zakupione nie prowadzi do bałaganu, za to korzystanie z tej żywności już tak. Podczas przyrządzania posiłków korzysta się z różnych produktów sypkich, które bardzo szybko mogą narobić bałaganu. Warto zatem umieścić je w wygodnych pojemnikach, z których wystarczy zdjąć wieczko, by móc skorzystać z zawartości. Ich zaletą jest nie tylko utrzymanie porządku, ale również zachowanie intensywnego aromatu i świeżości na dłużej.
  2. Deska do krojenia – przedmiot ten chroni nie tylko blaty przed zabrudzeniem i zniszczeniem, ale również pozwala łatwiej wyrzucić resztki po obraniu warzyw lub owoców do kosza. Warto zdecydować się na deskę wykonaną z drewna – można znaleźć je m.in na https://www.agatameble.pl/ 
  3. Gąbki, ściereczki, ręczniki papierowe – nie da się zrobić porządku bez takich przedmiotów. Warto mieć je zawsze pod ręką, by na bieżąco ścierać bałagan, dzięki czemu rozlana ciecz nie przyschnie.
  4. Tarka z pojemnikiem – wynalazek ten nie tylko sprawia, że ścieranie owoców lub warzyw jest wygodniejsze i wymaga mniejszego użycia siły, ale również, że ścierany produkt ląduje w pojemniku, a nie dookoła niego, jak jest w przypadku tradycyjnych tarek.

Zasady sprzątania ułatwiające utrzymanie porządku

Główną zasadą jest niepozostawianie sprzątania na później, na przykład na czas zjedzenia przyrządzonego posiłku. Przez ten czas brudne naczynia zdążą zaschnąć, przez co będą o wiele trudniej je domyć. Sprzątać warto już w trakcie gotowania – na bieżąco ścierać blaty, wyrzucać resztki, a zużyte naczynia myć lub wkładać do zmywarki. Dzięki temu po ugotowaniu obiadu czy zrobieniu śniadania w kuchni będzie tylko niewielki bałagan, który można uprzątnąć w kilka minut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here