Jaką karmę dla psa kupić

Odpowiednie karmienie psa to podstawa do tego, aby zwierzę mogło funkcjonować. Część osób decyduje się na zakup gotowej karmy, która wbrew pozorom nie jest złym rozwiązaniem. Czym powinna charakteryzować się dobra karma dla psa? Na co zwrócić uwagę czytając skład karmy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jaka powinna być karma dla psa?

Aby karma była dla psa pożywna i zdrowa, powinna spełniać kilka cech. Jedną z nich jest odpowiednie zbilansowanie. Powinna posiadać w składzie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które pozwolą zrealizować zapotrzebowanie pokarmowe. Istotna jest również strawność. Wysokiej jakości karma powinna posiadać takie składniki pokarmowe, które mogą być łatwo przyswajane przez organizm pieska. Warto wspomnieć o bezpieczeństwie pod względem zarówno mikrobiologicznym, jak i chemicznym- należy unikać dodatków, które mogą mieć negatywny wpływ. Nie w sposób zapomnieć o kompletności. Produkty dla zwierząt także muszą dostarczać składniki odżywcze, do których zaliczyć możemy białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Wysokiej jakości karmy znaleźć możemy na stronie krakvet.pl.

Na co zwrócić uwagę w składzie?

Czytając skład danego produktu należy zwrócić uwagę na mięso. Jest to jeden z najważniejszych składników, o którym nie możemy pod żadnym pozorem zapominać. Powinniśmy zastanowić się czy mięso to jest dobrej jakości. Omijajmy produkty, w których producenci nie podają informacje na temat udziału danego elementu w składzie, bowiem ciężko jest nam wywnioskować czy dana karma rzeczywiście jest godna uwagi. Jeśli szukasz karm wysokomięsnych, odwiedź stronę krakvet.pl.

Często w składzie znajdziemy również wypełniacze. Upraszczając- jest to prawie wszystko, co nie jest mięsem. Wypełniacze stosuje się po to, aby podnieść kaloryczność posiłku, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów. W sposób szczególny należy zwrócić uwagę na to, aby w karmie było mało zbóż. Takie produkty, jak chociażby ryż, pszenica, żyto czy kukurydza są zbędne dla naszego zwierzęcia. Dlaczego wypełniacze są dodawane do karm? Jest to skuteczny sposób na to, aby obniżyć koszty produkcji. Do pozytywnych wypełniaczy możemy zaliczyć warzywa i owoce, m.in. ziemniaki, marchew, jabłka, gruszki, jagody, a także wiele innych.

Często spotykane są także inne, mniej typowe dodatki. To właśnie one mają zapewnić psu zdrowie. Mogą to być przeróżne witaminy i mikroelementy. Karmę dla psa znajdziemy na stronie krakvet.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here