jak farbować włosy bibułą

Telewizja ma wielką siłę oddziaływania na widza. Przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz włączył telewizor. Najpopularniejsze są oczywiście seriale, bo choć ogłupiają, to dają widzom namiastkę świata, o jakim zawsze marzyli. W tych o miłości chodzi o to, że para kochanków pokonuje piętrzące się przeciwności losu. Im bardziej starają się je pokonać, tym bardziej one narastają.

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, mało tego te kłopoty z założenia nie mogą być błahe, bo o czym byłoby następne 200 odcinków. Poza tym udowadniają one, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje. Druga kategoria tasiemców telewizyjnych to seriale medyczne. Te również ciągną się latami, no bo w każdym odcinku bohaterem jest kto inny. Poza tym losy pacjentów to jedno, a życie prywatne personelu medycznego to drugie. Ono potrafi być równie pokręcone niczym ludzkie jelita.

Trzecią odnogą są seriale obyczajowe

One zazwyczaj odnoszą się do losów jednej rodziny lub grupy przyjaciół, tyle tylko, że są bardzo rozciągnięte w czasie. Mogą dotyczyć nawet 20 lat z życia głównego bohatera. Tym sposobem te wirtualne, ekranowe postaci stają się niemal naszą rodziną, gdyż towarzyszą nam na co dzień. Niekiedy fani seriali łapią się na tym, iż nie mogą doczekać się emisji następnego odcinka. Są jeszcze seriale science fiction.

Te dotyczą zazwyczaj bohaterów o nadludzkich mocach, którzy ratują świat przed zagładą. Ona tak naprawdę może nadejść z różnych stron, bo może nią być asteroida, atak kosmitów lub po prostu szaleniec, który chce doszczętnie zniszczyć naszą planetę, tak by nie pozostały na niej nawet bakterie. Wyjątkowość tego typu produkcji polega na tym, iż herosowi udaje się uratować Ziemię niemal w ostatniej sekundzie. Wrogowie zostają całkowicie unicestwieni, a on z tego wszystkiego wychodzi praktycznie bez szwanku.

bibuła

W telewizji promuje się również teleturnieje. Nie jest tajemnicą, że i ten rodzaj programów ma wierne grono fanów. Quizy telewizyjne bywają różne. Jedne polegają na podawaniu tytułów piosenek, drugie na odgadywaniu haseł, a trzecie są stosunkowo trudne, gdyż gracze zmagają się nie tylko z pytaniami, ale i z czasem. Wygrywa oczywiście ten, który wykończy przeciwników, a sam się nie pomyli. Cechą wspólną tych wszystkich gier telewizyjnych jest to, iż można wygrać cenne nagrody. Chyba ta możliwość sprawdzenia się i zobaczenia, jak wygrywają inni, tak hipnotyzuje widzów.

Ostatnimi czasy modne stały się też programy kulinarne. W jednych przeprowadza się rewolucję kulinarną w jakimś lokalu, a w drugim uczestnicy programu gotują potrawy, które później ocenia jury. Od ich decyzji zależy, który uczestnik pozostanie dalej w zabawie, a który będzie musiał spakować walizki i opuścić program. Władze telewizyjne posunęły się nawet do tego, by do takich bubli angażować dzieci. Jednak mówiąc szczerze, nie jest to mądre posunięcie, bo zmusza się dzieci do ostrej rywalizacji, na którą nie są mentalnie jeszcze przygotowane.

Osobnym rodzajem programów są te zaangażowane społecznie. One w odróżnieniu od seriali czy teleturniejów mają jakąś wartość merytoryczną. Poruszają bieżące sprawy albo starają się rozwikłać te sprzed lat, na które nikt dotąd nie znalazł odpowiedzi. Drugą ich istotną funkcją jest to, że pomagają na przykład zebrać pieniądze na chore dzieci. Dzięki nim mnóstwo potrzebujących maluchów otrzymało skuteczną pomoc.

Równie popularne co programy publicystyczne są tak zwane programy śniadaniowe. Porusza się w nich rozmaitą tematykę. Od spraw medycznych, które wymagają natychmiastowej diagnostyki, po sprawy światopoglądowe, aż po modę i urodę. Dzięki wypowiedziom ekspertów panie dowiadują się na przykład jak farbować włosy bibułą lub którą sukienkę wieczorową założyć na sylwestra.

jak farbować włosy

Oprócz programów, quizów, magazynów śniadaniowych telewizja ma jeszcze w swojej ofercie wydarzenia sportowe. Różnią się one między sobą oczywiście rangą, poziomem trudności, czasem trwania, czy rodzajem dyscypliny- która jest aktualnie pokazywana. Niemniej ich cechą wspólną jest to, iż wyzwalają niemałe emocje u odbiorców. Oni przeżywają podobnie jak ich idole słodycz zwycięstwa lub gorycz porażki. Nie da się ukryć, że piłka nożna ma najszerszy krąg oddziaływania na widzów.

Można ją kochać, można ją nienawidzić, ale nie da się o niej zapomnieć. Równie spore emocje budzą skoki narciarskie. Nie mniej nie da się ich oglądać przez cały rok, bo to dyscyplina zimowa, więc latem nie ma racji bytu. Tak więc okres od listopada do marca to czas dyscyplin zimowych takich, jak skoki, biathlon czy biegi narciarskie. Ich wierni fani czują żal, gdy kończy się zima. Na zmagania swoich idoli muszą długo poczekać, bo aż następne osiem miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here