pływające świeczki

Pływające świeczki mogą stać się efektowną ozdobą w każdym domu. Zresztą, nie tylko w domu, ale również w biurze, czy też w przestrzeniach komercyjnych. Co więcej, takie piękne, estetyczne ozdoby można wykonać samodzielnie bez angażowania wielkich pieniędzy. Tego typu urokliwe dekoracje pomogą wprowadzić charakterystyczny klimat w pomieszczeniu. W szczególności, jeżeli ktoś dąży do tego, aby w danym miejscu zapanowała…romantyczna atmosfera.

Świeczniki z wodą

Do wykonania takich dekoracji można wykorzystać szklane naczynie napełnione wodą, a także (oczywiście!) pływające świeczki. Jeżeli taki wodny świecznik ma się dobrze prezentować, warto postawić na te świeczki pływające, które będą wykonane w kolorze dekoracji znajdujących się w danym pomieszczeniu. Uda się wtedy osiągnąć harmonię pomiędzy poszczególnymi elementami.

Na tle białych ścian pięknie prezentować się będą świeczki w wyraźnym kolorze, jak np. turkus, błękit, granat, butelkowa zieleń. Tak aby całość (w tym wypadku) mogła stanowić wyraźny kontrast do jasnych ścian, przykuwając zawsze wzrok osób wchodzących do środka pomieszczenia.

Przy tej okazji należy wspomnieć o tym, że w przypadku wykonywania takich dekoracji, zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy faktycznie ma się do czynienia ze świeczkami pływającymi. Dlaczego? Aby mieć pewność, że utrzymają się one bez problemu na wodzie. W przypadku zwykłych tealightów, nie będzie można uzyskać odpowiedniej stabilności.

Nie tylko same świeczki

Czy ktoś powiedział, że świeczki w dużym naczyniu muszą pływać same? Oczywiście, że nie. Z powodzeniem można dorzucić do tego kwiatowe dekoracje. Uwaga! Mała podpowiedź – świetnie sprawdzą się w tym przypadku żywe kwiaty, ale same główki. Może warto pomyśleć o tym, aby takie kwiaty dobierać względem pory roku. W szczególności na wiosnę nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby znaleźć takie kwiecie dookoła siebie.

Pływające świeczki, w okresie jesiennym, można umieścić w wodnym naczyniu, w towarzystwie małych, suchych liści. Bez obaw, całość znajdować się będzie w wodzie, więc nie ma obaw o zaprószenie ognia. W okresie zimowym można postawić na bombki, które również będą mogły pływać w towarzystwie takich pływających bombek.

Stworzenie takiej dekoracji nie jest trudne. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w takie szklane naczynie – m.in. w kwiaciarni, czy też w hurtowniach. A może ktoś ma dużą kulę po swojej rybce? W ten właśnie sposób (stworzenie dekoracji) również można ją wykorzystać, tworząc wodny świecznik, który można postawić w dowolnym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here