rozstępy
fot. pixabay.com

Rozstępy to jeden z najbardziej uciążliwych mankamentów naszej skóry, jakie próbujemy zniwelować. Białe pręgi na skórze powstają w wyniku różnych czynników, jednak niezależnie od przyczyny ich powstania są dla nas szpecące i usilnie staramy się ich pozbyć. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Aby osiągnąć zauważalne efekty musimy uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim wytrwałość. Tylko systematyczne działanie może poprawić skutecznie wygląd naszej skóry.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/pozbyc-sie-rozstepow-posladkach-udach-piersiach/

Jak powstają rozstępy

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego czy, tak naprawdę są rozstępy. To tak naprawdę swego rodzaju blizny, które powstają w wyniku mikrouszkodzeń skóry właściwej. Co może powodować te uszkodzenia? Najczęściej jest to szybki, gwałtowny przyrost wagi. Skóra ulega znacznemu rozciągnięciu, na które nie jest odpowiednio przygotowana. W okresie ciąży powstawaniu rozstępów sprzyjają zmiany hormonalne, jakie zachodzą wówczas w ciele kobiety. Podwyższone stężenie hormonów powoduje osłabienie włókien kolagenowych, które zapewniają skórze elastyczność.

Jak skutecznie radzić sobie z rozstępami

Na ogół pierwszym krokiem jaki podejmujemy po zaobserwowaniu białych pręg na skórze jest sięgnięcie po preparaty przeciw rozstępom. Musimy jednak pamiętać, że ich działanie, mimo deklaracji producenta, jest bardzo ograniczone. Możemy się nimi wspomóc, jednak ograniczenie się do samego wcierania ich w zmienione miejsca na skórze, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Po pierwsze musimy ograniczyć dalszy przyrost wagi ciała, aby zapobiec powstawaniu kolejnych pręg. Istotną role pełni tez odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz, a więc spożywanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Poprawi to znacząco stan naszej skóry. Kolejnym ważnym krokiem jest codzienny masaż szorstką szczotką podczas prysznica. Wykonujmy go kolistymi ruchami, stosując przy tym prysznic naprzemienny. Po kąpieli wmasujmy w skórę preparat przeciw rozstępom bądź naturalny olej, np. Z migdałów, który poprawi elastyczność skóry oraz ja odżywi.

Przeczytaj też: http://mamapyta.pl/zaburzenia-cyklu-miesiecznego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here