Nie odkładaj zabezpieczenia domu na później

Zabezpieczenie mieszkania często odkładamy na później. Najpierw przesuwamy to na weekend, potem na urlop, a na końcu szukamy dobrej okazji, by zamontować odpowiednie urządzenia- np. podczas remontu. Tak naprawdę nie ma idealnego momentu, by zdecydować się na założenie alarmów. Najlepiej po prostu zrobić to jak najszybciej, by spać spokojnie i nie narażać się na włamanie. Wielość wyboru wśród sprzętu potrafi przerazić, dlatego warto już na wstępie kierować się czynnikami, które są głównie zależne od naszych planów mieszkaniowych i kwotą, którą planujemy przeznaczyć na zabezpieczenia.

Jeśli czeka nas generalny remont lub dopiero wprowadzamy się do nowego miejsca i możliwe jest przeprowadzenie dość sporej ingerencji w pokojach, warto wybrać zwykły system alarmowy do domu. Ten rodzaj zabezpieczenia posiada kilka elementów, które powinny przechodzić przez wszystkie pomieszczenia, co sprawia, że połączenia trzeba ukryć pod tynkiem, podobnie jak w przypadku innych domowych instalacji. Takie rozwiązanie wyróżnia się mniejszym prawdopodobieństwem zakłóceń oraz wygodniejszym użytkowaniem ze względu na to, że nie trzeba pilnować wymiany baterii.

Jednakże, swoje plusy mają także wszelkie instalacje niewymagające skomplikowanych kablowych połączeń. Jednym z nich jest bezprzewodowa czujka ruchu, która wyczuwając zwiększoną temperaturę, wykrywa podejrzane aktywności w pobliżu domu lub w środku. Można ją umieścić w dowolnym miejscu nie ingerując w przebudowę pomieszczeń. Czujka ma oczywiście swoje wady- np. jest bardziej narażona na fałszywe alarmy, jednak montaż w odpowiednim miejscu i stosowanie się do zaleceń użytkowania, znacznie zmniejsza to ryzyko.

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie pomieszczeń jest bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi. Jego długość, często nieprzekraczająca 20 cm, zapewnia dyskrecję i informuje o każdym otwarciu drzwi, okien czy bram, które odbywa się np. podczas naszej nieobecności w mieszkaniu.

Warto zamontować wybrane urządzenia w mieszkaniu i spać spokojnie. Nie ma większego komfortu niż bezpieczeństwo.

Przeczytaj też: Wady i zalety systemów alarmowych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here