Kto może dostać kredyt samochodowy w salonie dealera?

Nie musimy posiadać pełnej sumy, aby kupić samochód w salonie marki. Teraz wielu dealerów oferuje swoim klientom dogodne opcje finansowania, w tym korzystne kredyty samochodowe.

Na jakie samochody możemy otrzymać kredyt u dealera? Jakie formalności trzeba spełnić, aby skorzystać z takiej oferty?

Kredyt na nowe i używane

Najczęściej kredyty samochodowe w salonie kojarzymy z nowymi pojazdami, ale warto wskazać, że możemy dostać kredyt również na auta używane oferowane przez dealera.

Dzisiaj wiele salonów zajmuje się także sprzedażą samochodów z drugiej ręki – jeśli zatem chcemy wybrać taką ofertę, możemy również skorzystać z dogodnego finansowania kredytem samochodowym w salonie.

Jakie kredyty oferują salony dealerskie?

Programy kredytowe od marek, na przykład takie jak Ford Kredyt, obejmują różne oferty, dlatego też opcję finansowania możemy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb i możliwości.

Dostępne są przede wszystkim klasyczne kredyty samochodowe, które płacimy ratalnie. Oprócz nich można także skorzystać z innych typów kredytów, na przykład „50 na 50”, w przypadku których połowę ceny pojazdu wpłacamy po zakupie, a kolejną kwotę dopiero po wyznaczonym czasie, na przykład po roku.

Kto może otrzymać kredyt samochodowy u dealera?

Podobnie jak w przypadku kredytów samochodowych oferowanych przez banki, także w przypadku ofert kredytowych w salonach dealerskich musimy spełnić określone warunki.

Przede wszystkim kredyty udzielane są dla osób z odpowiednią zdolnością kredytową. Jest ona kontrolowana na podstawie danych dostępnych w bazach, na przykład BIK, a także dokumentów dostarczonych przez kredytobiorcę – zaświadczenie z pracy, wyciąg z konta lub innych.

Warto pamiętać także o tym, że jeśli bierzemy kredyt na samochód, kredytodawca może wymagać od nas wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeniowego. Jeśli wnioskujemy o kredyt w salonie, ubezpieczenia komunikacyjne często możemy wykupić także na miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here