jak zablokować czyjś numer

Na pewno bez przerwy korzystasz ze swojego telefonu komórkowego i niemalże zawsze masz go przy sobie. Nosisz go dosłownie wszędzie – do pracy, szkoły, na spotkanie ze znajomymi czy nawet w momencie, gdy tylko na krótką chwilę musisz wyjść z domu. Niemalże wyrobiłeś sobie pewien nawyk. Gdy tylko przygotowujesz się do jakiegokolwiek wyjścia, od razu wrzucasz telefon do kieszeni spodni lub torebki czy plecaka, aby w każdej chwili móc odebrać połączenie wykonywane przez twojego znajomego, brata, koleżankę z pracy lub szefa.

Mimo iż komórka ułatwia ci życie i pozwala ci się w prosty sposób komunikować z innymi ludźmi, czasami staje się główną przyczyną pewnych problemów. Na pewno zdarzają ci się bowiem takie sytuacje, w których dzwonią do ciebie obce numery, niezapisane w książce z adresami, a po odebraniu połączenia nikt nie odzywa się po drugiej stronie słuchawki.

Natarczywi reklamodawcy próbują ci sprzedać kolejny komplet garnków bądź zestaw „fantastycznej” pościeli i mimo twoich sprzeciwów potrafią wydzwaniać o każdej porze dnia i nocy, utrudniając ci w ten sposób całe życie. Podczas takiego połączenia ktoś inny, znacznie ważniejszy mógłby próbować się przecież do ciebie dodzwonić. Jeśli więc takie sytuacje nie są ci obce i zdarzają ci się coraz częściej, koniecznie musisz się dowiedzieć, jak zablokować czyjś numer, aby podobnych zdarzeń unikać w przyszłości.

Z wielu różnych powodów możesz nie mieć ochoty na przeprowadzenie z kimś rozmowy. O ile jednak twoja była dziewczyna prędzej czy później zrozumie, że nie chcesz z nią się kontaktować, tak przedstawiciel firmy może nie zaakceptować twojej wyraźnej prośby. Nawet jeśli zrezygnujesz z jego oferty i jasno powiesz, że nie chcesz z niej skorzystać, ktoś inny zadzwoni do ciebie później z tego samego numeru, ponownie próbując ci wcisnąć kompletnie bezwartościowe produkty.

telemarketer

Niektóre firmy są tak natarczywe i natrętne, że potrafią dzwonić do potencjalnych klientów dosłownie bez przerwy. Czekasz na ważny telefon, słyszysz dźwięk i od razu biegniesz do smartfona, by po raz kolejny wysłuchać kompletnie nieinteresującej cię oferty. Wiedząc natomiast, jak zablokować czyjś numer, możesz rozpocząć walkę z osobami przeprowadzającymi telefoniczne ankiety lub marketingowcami. Blokujesz numery, z których wykonywane są częste połączenia i zyskujesz pełne spokój. Nietrudno jest go uzyskać – możesz to zrobić w kilku prostych krokach.

Jeżeli posiadasz telefon z wbudowanym systemem Android i chcesz zablokować jakiś numer, musisz wejść w historię swoich połączeń. Odnajdź na niej niepokojący cię numer telefonu i wciśnij występujący tuż przy nim przycisk „więcej”. Ukaże ci się wtedy lista różnorodnych opcji. Wybierz z niej pozycję „blokowanie numeru” i rozwiń dodatkowe opcje.

Możesz dzięki nim zadecydować, czy chcesz zablokować wszystkie połączenia przychodzące od danego numeru, czy np. chcesz zdecydować się wyłącznie na blokadę wiadomości. Najlepiej zaznacz obydwie opcje, aby właściciel wybranego numeru nie mógł już w żaden sposób się z tobą skontaktować.

Jak sam widzisz, w banalnie prosty i błyskawiczny sposób udało ci się zablokować niepokojący numer. Zapamiętaj tę metodę koniecznie i posługuj się nią zawsze, gdy tylko ktoś zacznie do ciebie namolnie wydzwaniać, a ty nie będziesz chciał odbierać jego połączeń bądź wiadomości sms-owych. Zadbaj po prostu o swój spokój.

Jeżeli jednak wyżej wymieniona metoda jakimś cudem nie działa na twoim telefonie komórkowym, bo np. korzystasz z innego systemu niż Android, zawsze możesz zablokować wybrany numer w odmienny sposób. Tutaj pomoże ci twój operator komórkowy. Musisz się z nim skontaktować i poprosić o zablokowanie konkretnego numeru. Nie zawsze jednak metoda ta okazuje się skuteczna.

zablokować czyjś numer

Polscy operatorzy nie są bowiem zbyt chętni do blokowania numerów, dlatego mogą ci po prostu odmówić. Nie martw się jednak na zapas. Nic nie jest jeszcze pewne. Zadzwoń mimo wszystko do swojego operatora i zapytaj go, czy mógłby zablokować wybrany przez ciebie numer. Jeżeli jest to numer zastrzeżony, prawdopodobnie nie będziesz mieć większych problemów z realizacją swoich planów. Znacznie trudniej jest zablokować numer ukazujący się na ekranie telefonów.

W takim przypadku jesteś zwykle zdany na siebie i musisz niestety samodzielnie kombinować, jak zablokować czyjś numer. Poszukaj więc kolejnych metod i technik, odnajdując je oczywiście z pomocą wyszukiwarki internetowej. Możesz nawet przejrzeć fora internetowe związane ze światem telefonów i zadać na nich swoje własne pytanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here