narzędzia klucze

Dzisiaj już raczej każdy z nas posiada na własność przynajmniej jeden samochód osobowy. Zdarza się jednak, że na jedno mieszkanie przypada ich kilka. Możemy tę zależność zauważyć przede wszystkim wieczorami, kiedy to próbujemy zaparkować w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Znamy to już z doświadczenia, że po pewnej godzinie, nie mamy nawet co liczyć na wolne miejsce parkingowe.

Coraz większa dostępność samochodów używanych w naprawdę atrakcyjnych cenach sprzyja temu, że nasze miasta są coraz bardziej zakorkowane i brakuje w nich przestrzeni. Dodatkowo, pobliskie supermarkety również zaczęły pobierać opłatę za nocne pozostawienie samochodu na ich parkingu, co dodatkowo utrudnia nam postój. Konsekwencją stale powiększającej się ilości samochodów jest to, że zaczynają na tym zarabiać firmy specjalizujące się w różnych dziedzinach.

Coraz częściej otwierają się płatne, strzeżone parkingi, które nawet jeśli posiadają olbrzymią cenę za dobę parkowania to i tak zawsze będą posiadały komplet klientów. Dodatkowo, im więcej samochodów, tym stosunkowo częściej ma prawo się coś zepsuć. Bardzo dobrze wykorzystują ten fakt różne firmy wyspecjalizowane w sprzedaży części samochodowych.

Dzisiaj możemy je zakupić zarówno w pobliskim sklepie stacjonarnym, jak i przez internet, gdzie na pewno otrzymamy bardzo korzystny rabat. Dodatkowo, na brak pracy na pewno nie narzekają mechanicy. Z dnia na dzień otwiera się coraz więcej warsztatów mechanicznych i nawet pomimo tak wielkiej konkurencji, nikt nie narzeka, że nie ma pracy. Jeśli więc zepsuje nam się samochód, mamy bardzo duże możliwości wyboru zakładu w którym naprawimy nasz pojazd.

Niestety, musimy liczyć się z tym, że ceny napraw raczej nigdy nie tanieją

jak wymienić olej

Zazwyczaj szybują one konsekwentnie w górę, co może średnio podobać się naszym portfelom. Jeśli jednak posiadamy odrobinę zdolności manualnych drobne naprawy, lub okresowe wymiany możemy dokonać sami. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy, dodatkowo zyskamy satysfakcję z samodzielnie dokonanej naprawy. Musimy również wiedzieć, że nawet jeśli nie posiadamy specjalnych narzędzi do tego celu, to na pewno dużo korzystniej będzie zainwestować w odpowiednie klucze i mieć je na kolejne wymiany, niż po prostu płacić za usługę i nie mieć nic.

Przede wszystkim samodzielnie możemy dokonać prostych okresowych wymian oleju i filtrów. Tutaj nie ma żadnej zbędnej filozofii, więc na pewno każdy z nas powinien sobie z tym poradzić. Pamiętajmy, żeby takich wymian dokonywać po określonej liczbie przejechanych kilometrów, a to na pewno korzystnie przedłuży żywotność naszego silnika. Zatem, dowiedzmy się jak wymienić olej silnikowy. Przede wszystkim, musimy posiadać garaż z kanałem.

Jeśli takiego nie mamy, to w okolicy na pewno możemy z jakiegoś skorzystać za opłatą nie większą niż parę złotych za godzinę. Jeśli już będziemy mogli wejść pod nasz samochód, musimy zlokalizować naszą miskę olejową. Raczej nie będziemy mieć żadnych problemów z tym punktem, ponieważ jest ona na samym dole silnika, a jak wygląda silnik to każdy wie. Jeśli zlokalizowaliśmy już naszą miskę, musimy przygotować sobie jakiś szczelny pojemnik do którego zlejemy nasz przepracowany, stary olej.

Pamiętajmy, że z reguły będzie tego około sześciu litrów, co oznacza, że zwykła półtoralitrowa bańka nam nie wystarczy. Najlepiej będzie, jeśli znajdziemy jakąś dziesięciolitrową bańkę z jak największym otworem wlewowym, lub skorzystamy z lejka. Teraz musimy zlokalizować na naszej misce olejowej korek spustowy, jest to najniżej położony korek na całej misce. Tutaj akurat z lokalizacją nie będzie żadnego problemu, stąd każdy z nas od razu go zauważy.

mechanik

Następnie musimy określić jaki klucz płasko oczkowy musimy użyć. Zazwyczaj będzie to popularna siedemnastka, którą posiada chyba każdy z nas. Jeśli chcemy w szybkim czasie dokonać spuszczenia naszego starego oleju powinniśmy rozgrzać silnik, dzięki czemu olej będzie dużo rzadszy. Przed rozpoczęciem spuszczania oleju, koniecznie jednak musimy wyłączyć nasz silnik, ponieważ bez oleju nam się zatrze, a my narazimy się na wielkie koszta.

Po spuszczeniu całego starego oleju musimy z czuciem zakręcić znowu nasz korek spustowy. Teraz musimy zlokalizować nasz filtr oleju i również wymienić go na nowy. W zależności od samochodu będzie on znajdował się w innym miejscu, taką informację znajdziemy w książce serwisowej naszego samochodu. Następnie pod maskę odnajdziemy korek wlewowy oleju silnikowego i tam wlejemy nasz nowy olej. Pamiętajmy, żeby po skończonej wymianie sprawdzić jego poziom na bagnecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here