kardiolog

Układ krwionośny jest bardzo ważnym elementem całego organizm. Bez niego nie dałoby rady żyć. Życie z problemami takiego układu jest bardzo utrudniony. To właśnie dlatego istnieje specjalista, który pomaga nam zmierzyć się w dolegliwościami związanymi zarówno z układem krwionośnym jak i sercem. Jest to specjalista w dziedzinie kardiologii. W jaki sposób pracuje taki specjalista oraz jakimi chorobami się zajmuje? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-kardiologa-kardiolog-i-warunki-pracy/

Czym dokładnie zajmuje się kardiolog?

Jest to specjalista, którego Głównym zajęciem będzie diagnostyka Chorób Serca i naczyń krwionośnych. Tyczy się to zarówno wad wrodzonych jak i nabytych. Kiedy odpowiednio postawić diagnozę, przechodzi do ustalenia metody leczenia oraz rehabilitacji. Specjalista będzie przeprowadzał badania z zakresu kardiologii nieinwazyjnej. Zaliczają się do tego między innymi EKG, echo serca, rezonans magnetyczny MR lub test pochyleniowy. Pacjentowi gwarantuje podstawową intensywną opiekę medyczną kropkę kiedy pracujemy jako kardiolog z pacjentami, możemy prowadzić działalność naukową lub dydaktyczną. Razem z naszymi kolegami po fachu możemy opracować nowe metody leczenia oraz technik operacyjnych. 

Jakimi chorobami zajmuje się kardiolog?

Do badań zleconych przez kardiologa zaliczają się wszystkie te, które dotyczą serca i układu krwionośnego. Zaczynając od tych najbardziej powszechnych, czyli choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca czy niewydolności żył. Pacjenci przychodzą do kardiologa z różnymi dolegliwościami miażdżycowymi, dusznością bolesną, stanem przed zawodowym, a w niektórych przypadkach z zaburzeniami mięśnia sercowego oraz zaburzeniami rytmu serca. Kardiolog zajmuje się wszystkimi tymi schorzeniami wraz z ich diagnostyką i podjęciem leczenia. Do tego dochodzą również dolegliwości takie jak niedomykalności zwężenie zastawek, zespół Fallota, tachykardia i bradykardia.

Jakie możemy wymienić badania kardiologiczne?

Do badań z pewnością możemy zaliczyć te, dzięki którym możemy wystawić prawidłową diagnozę. Będą to między innymi badania takie jak:

EKG – badanie, za pomocą którego wywołuje się prądy powstały w wyniku pracy serca. Ich analiza pozwala na sprawdzenie, czy serce pracuje w prawidłowy sposób.

Echo serca – dzięki temu badaniu, lekarz może podać strukturę autonomiczną serca, kurczliwości mięśnia, pracę ze stawek czy sprawdzenie przepływu krwi.

Rezonans magnetyczny – do tego badania wykorzystywane są specjalistyczne pola magnetyczne, dzięki którym po analizie możemy stwierdzić, w jakim stanie jest serce oraz układ krwionośny.

Zobacz też: http://mamapyta.pl/kardiolog-praca-na-etacie-czy-wlasna-praktyka-lekarska-na-co-sie-zdecydowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here