jak odnowić boazerię

Materiały, jakich używa się, żeby móc wykończyć pomieszczenia we własnym domu lub w biurze różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także fakturą, a więc co za tym idzie materiałem, z którego zostały wykonane. Aranżacja wnętrz, a także pokrywanie ścian różnymi materiałami, to niezwykle skomplikowana sztuka, którą nie każdy może pojąć.

Dlatego też tak popularne jest korzystanie z usług osób, dla których tego typu czynności są na porządku dziennym i znają się one na tym, jak mało kto. Wiadomo, wynajęcie takiej osoby to dodatkowy koszt, a tych jak wiadomo, nie brakuje, gdy przeprowadza się mniejszy lub większy remont, ale czasem warto zainwestować, żeby móc cieszyć się niespotykanymi efektami.

Niektóre osoby nie przeprowadzają gruntownych remontów, ale jedynie odświeżają materiały, które zostały użyte wcześniej podczas remontu. I tak na przykład, jeśli remontuje się łazienkę, to nie trzeba od razu skuwać płytek łazienkowych, ale można je przykładowo pomalować na dany kolor. Obecnie, popularne jest malowanie płytek na biały kolor. Świetnie sprawdza się on w małych pomieszczeniach, a więc takich, które nie powalają swoim metrażem.

Każdy, kto ma właśnie taką łazienkę, z reguły decyduje się na jasne kolory. Niekoniecznie całe pomieszczenie musi być pokryte bielą, poszczególne pasma, a nawet dodatki mogą być w mocniejszym, tak zwanym kontrastującym kolorze. Do jasnych kolorów pasują praktycznie wszystkie kolory. Najlepiej, jednak gdy są one żywe, na przykład seledynowe albo turkusowe. Taka łazienka wydaje się niezwykle przyjemna, a przebywanie w niej to czysta przyjemność.

Kilkanaście lat temu bardzo modne były ściany pokryte drewnianymi listewkami

Teraz ta moda wraca do łask, ale drewno sprzed tylu lat nie zachwyca już swoją barwą, ani nie ma połysku. W związku z tym niezbędne, a więc konieczne jest odświeżenie powierzchni, na której znajdują się wyżej wymienione listewki. Nie każdy jednak wie, jak odnowić boazerię, bo tak fachowo nazywają się te drewniane listewki. A sprawa jest wręcz banalnie prosta i każdy, nawet osoba, która nie ma najmniejszego pojęcia o remontach czy renowacji drewna, powinna sobie z tym zadaniem poradzić.

boazeria

Niezbędne jest zakupienie odpowiedniego oleju, którym pokryje się listwy. Wcześniej jednak trzeba zetrzeć papierem ściernym poprzednią warstwę. Nie powinno to sprawić kłopotu, bo olej, a także lakier, z upływem lat na pewno się starł. Jeśli wykona się wszystkie te czynności, to można przystąpić do pokrywania listew olejem, który odpowiednio nawilży drewno i sprawi, że będzie ono znacznie odżywione.

Kolejnym etapem jest pokrycie listew lakierem najlepiej bezbarwnym, ale oczywiście nie jest to reguła. Teraz w modzie są także kolorowe farby, które świetnie kryją, a do tego dają niezwykły efekt. Warto więc zastanowić się, co dokładnie chce się uzyskać i na tej podstawie dobrać odpowiednie materiały, które przydadzą się zarówno podczas renowacji, jak i podczas większego remontu.

Raz na jakiś czas przeprowadzenie powyższego wydaje się wręcz niezbędne. A to dlatego, że ściany w absolutnie każdym pomieszczeniu ulegają zabrudzeniu. Właśnie ze względu na zabrudzenia, odradza się malowanie kuchni farbami. A przynajmniej na powierzchni w okolicach kuchenki. Tryskający tłuszcz i para, która powstaje podczas gotowania, uszkadza i brudzi ścianę.

W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na położenie w kuchni płytek, które w każdej chwili można przemyć wilgotną ściereczką z dodatkiem detergentu. Podczas każdego mycia warto pamiętać o rękawiczkach, które uchronią skórę rąk. A to dlatego, że tłuszcz bardzo trudno zmyć delikatnymi płynami i zazwyczaj trzeba użyć takich, które mają mocniejsze działanie.

salon

Jeśli nie ma się pieniędzy na przeprowadzenie dużych remontów, to nie należy martwić się tym faktem. A to dlatego, że równie dobrze można odnowić coś, co ma już kilka lub kilkanaście lat. W ten sposób wnętrze nabierze wyrazu, a nie wyda się przy tym małej fortuny. Warto przyjrzeć się swojemu mieszkaniu, bo na pewno dużo jest miejsc, którym można dodać blasku właśnie poprzez takie działanie. Nikt nie powiedział, że urządzanie mieszkania musi kosztować bardzo dużo pieniędzy.

Czasem wystarczy odrobina wyobraźni i inwencji, a także chęć do pracy. Jeśli wykona się pewne prace samodzielnie, to również może być to doskonały sposób na oszczędność. Raz na jakiś czas remont i odświeżenie mieszkania wydają się niezbędne. Trzeba wcześniej wszystko dobrze zaplanować, żeby wiedzieć, z jakim konkretnie zadaniem trzeba będzie się zmierzyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here