Szwajcarskie zegarki

Atlantic

Firma Atlantic powstała w Bettlach, koło Grenchen w Szwajcarii w roku 1888. Początkowo firma produkowała części dla tak znanych wytwórców zegarków jak Longines, Certina i wielu, wielu innych. Pierwsze zegarki o nazwie Atlantic ujrzały światło dzienne w 1932 roku i były to jedne z pierwszych na świecie zegarków wodoszczelnych. ATLANTIC to szwajcarska firma o ponad 100-letniej tradycji. Zegarki tej marki znane są w Polsce od kilkudziesięciu lat. Zdarzają się nawet modele z lat 50-tych XX wieku, które klienci przynoszą tylko na wymianę paska. Atlantic to zegarek na pokolenia.

Tissot

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1853 roku przez Charles Emil Tissot w Le Locle. Zegarki produkowane w firmie miały być sprzedawane do Stanów Zjednoczonych i Rosji. Firma ma swoje przedstawicielstwa w ponad 150 krajach na całym świecie. Innowacyjność Tissot przejawia się w rozwoju technologii, wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i zaawansowanej funkcjonalności produkowanych zegarków. Częścią filozofii marki jest doskonałość dostępna dla każdego. Żaden ze szwajcarskich producentów nie oferuje tak szerokiego i zróżnicowanego wyboru doskonałych jakościowo czasomierzy w tak atrakcyjnych cenach jak Tissot.

Certina

Certina została założona przez braci Adolfa i Alfreda Kurth w szwajcarskiej miejscowości Grenchen w 1888 roku.Jako firma, która od niedawna weszła na rynek, musieli skutecznie walczyć z konkurencją, a ich wysokie standardy pozwoliły im zająć specjalne miejsce już od początku działalności. To właśnie Alfred Kurth był autorem motta „Jakość za umiarkowaną cenę”, które do dziś towarzyszy marce Certina. Słowo Certina pochodzi od łacińskiego „certus” czyli pewność, odpowiedzialność. Certina potwierdziła swój status stając się oficjalnie firmą odpowiedzialną za pomiar czasu we wszystkich zawodach motorowych Grand Prix i sponsorem wielu światowych wyścigów. Była to platforma do podzielenia się zaawansowaną technologią Certiny, jej wieloma innowacjami i dostępnością.

Festina

Firma zegarmistrzowska Festina została założona w 1902 roku w La Chaux de Fonds w Szwajcarii. Pochodzenia nazwy Festina można doszukać się w języku łacińskim. Znane przysłowie „festina lente” można przetłumaczyć jako „spiesz się powoli”. Dzięki temu ścisłemu związkowi napis Festina można znaleźć nawet na najstarszych zegarkach. Markę Festina charakteryzuje szwajcarska precyzją i wysoka jakość. „Image” marki jest bardzo mocno wspierane sponsoringiem, szczególnie widocznym w sporcie. Markę tę kojarzymy przede wszystkim z wyścigami kolarskimi a dokładniej jako „oficjalny pomiar czasu” na najbardziej prestiżowych zawodach kolarskich świata – Tour de France, Giro d’Italia, oraz w tym roku na Tour de Pologne. Zegarki Festina w sposób nieodłączny kojarzą się ze sportem, co dopełnia ich jedyny w swoim rodzaju sportowy charakter.

Swatch

W połowie lat siedemdziesiątych szwajcarski przemysł zegarmistrzowski przechodził najgłębszy kryzys wszechczasów. Wydarzeniem, które wyznacza zmianę w losie przemysłu było założenie SMH, szwajcarskiej korporacji mikroelektroniki i przemysłu zegarmistrzowskiego. Ich odpowiedzią na kryzys był zegarek Swatch - cienki, plastikowy zegarek składający się tylko z 51 części (zamiast, jak wcześniej, 91 lub więcej), który łączył w sobie najwyższą jakość i przystępną cenę. Po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1983 r. Od tego czasu jego popularność rosła do momentu, aż stał się najbardziej znanym zegarkiem na rękę wszechczasów, a Grupa Swatch, firma macierzysta, stała się największą i najszybciej rozwijającą się firmą produkującą zegarki na świecie.

Flik Flak

Marka Flik Flak istnieje od 1987 roku i kieruje swoje wyroby dla najmłodszych. Charakteryzują się one niezwykłą wytrzymałością, jakością i dokładnością wykonania. Ciekawą zaletą jest możliwość prania zegarka w pralce w temperaturze 40 stopni C) Powstały z myślą o wprowadzeniu dzieci w świat zegarków analogowych oraz by nauczyć je posługiwania się czasem. Bardzo szybko zdobył sobie sympatię rodziców na całym świecie jeśli chodzi o wybór zegarka dla swoich dzieci. Wiele dostępnych modeli marki Flik Flak jest związana z ulubionymi postaciami najmłodszych.

Adriatica

Adriatica – szwajcarskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji zegarków. Firma powstała w 1852 roku w Moutelier w Szwajcarii. W początkowej fazie rozwoju były to dwie firmy (Adria i Adriatica), które dopiero 17 lat po zakończeniu II wojny światowej połączyły się. W chwili obecnej, od 1998 roku, przedsiębiorstwo Adriatica mieści się we włosko języcznym kantonie Szwajcarii Ticino, w miejscowości Dongio i jest własnością spółki PR & A Watch Sagl. Zegarki Adriatica wyprodukowane zostały na bazie nowoczesnej szwajcarskiej technologii popartej długoletnimi doświadczeniami. Adriatica to szwajcarska precyzja za rozsądną cenę. Od chwili pojawienia się w Polsce zegarków Adriatica firma wyrobiła sobie zasłużoną renomę i zdobyła zaufanie rzeszy zadowolonych klientów.

Rolex

Zegarki Rolex na całym świecie kojarzą się z prestiżem i wyjątkową jakością. Ręcznie tworzone zegarki i wysoka dbałość o szczegóły to główne cechy tych zegarków. Jest to druga firma, która w swoich produktach zastosowała naciąg automatyczny. Dzięki temu, że manufaktura została w 1919 roku przeniesiona do Szwajcarii w naszych Rolexach mamy takie funkcje jak wodoszczelność, data na cyferblacie oraz pokazywanie dwóch stref czasowych. Rolex jest oficjalnym czasomierzem m.in na Wimbledonie i Australian Open. Rolex to pierwszy zegarek, który został zabrany na Mount Everest.

Omega

Omega to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki, należąca do grupy Swatch ulokowana w Biel (miasto) w Szwajcarii. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek zegarków na świecie – jest rozpoznawana przez 70% populacji. Zegarki Omega zostały wybrane przez NASA do programu Apollo i jako pierwsze pojawiły się na Księżycu. Omega była oficjalnym chronometrażystą Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010. Zegarki Omega nosili James Bond (bohater filmowy), John F. Kennedy, Książę William, George Clooney, Nicole Kidman i Cindy Crawford. Ambasadorami tej marki są między innymi Nicole Kidman, George Clooney, Cindy Crawford, James Bond oraz Michael Schumacher.

Longines

Longines roczpoczął swoją działalność w 1832r. Auguste Agassi założył wtedy biuro, gdzie własnoręcznie konstruował zegarki i sprzedawał je innym firmom. W 1853r. Ernest Francillon – następca Agassiego – zapoczątkował sprzedaż produkowanych przez siebie zegarków pod własną marką jaką było Longines. Nazwa wywodzi się od miejsca wybudowania pierwszej fabryki. W 1889 roku został zarejestrowany znak firmowy, który zaprojektował sam Francillon – uskrzydlona klepsydra. Od 1896r. firma Longines jest oficjalnym czasomierzem na olimpiadzie. Zegarek Longines zasłynął również dzięki temu, że Charles Lindbergh samotnie przeleciał Atlantyk jednopłatowcem, w którym za nawigację służył mu zegarek na rękę Longines. W 1954r. firma wyprodukowała zegarek o grubości 1,8 mm.

Rado

Firma Rado została założona w 1917r. przez Flitza, Ernsta i Wernera Schlup. Produkcja odbywała się wtedy w domu ich rodziców. Przez pierwsze 30 lat firma cieszyła się zbytem mechanizmów zegarków na rynku amerykańskim. W 1962r. cały świat podziwiał Rado i pierwszy zegarek ich produkcji odporny na zarysowania. Materiał z jakie został wykonany był rewolucyjny. Nie była to stal ani mosiądz ale spieki węglowe wolframu i tytanu. Tworzywa te można zarysować jedynie diamentem lub szafirem. Pierwszy model wykonany w tej technologii z szafirowym szkłem nosił nazwę DiaStar (dia – twardy diament, star – gwiazda) zachwycał swoim designem jak i konstrukcją. Firma podtrzymuje standardy założone na początku, dlatego zegarki Rado do dziś cieszą się niemałą sławą.

Doxa

Twórca firmy Doxa pochodził z biednej szwajcarskiej rodziny. Od 12 roku życia zajmował się produkcją zegarków. W wieku 20 lat zapoczątkował historię marki Doxa, która bardzo szybko zdobyła sławę. Jako pierwsza firma stworzyła zegarek dla nurków z możliwością zejścia na głębokość 300m oraz posiadający unikalną pomarańczową tarczę ułatwiającą odczyt pod wodą. Dziś w domu w którym mieszkał twórca marki DOXA George Docommun znajduje się muzeum. Firma specjalizuje się w wyrobie zegarków dla pań. Liczne nagrody sprawiły, że DOXA z małej manufaktury stała się znanym na całym świecie producentem zegarków.

Frédérique Constant

Zegarki tworzone z pasją – tak w kilku słowach można określić produkty wywodzące się z manufaktury z Genewy, kryjące się pod nazwą Frédérique Constant. Zegarki oferowane są w segmencie średnim zegarków luksusowych. Każdy z produktów składany jest ręcznie w fabryce, która posiada najlepsze środowisko pracy dla zegarmistrzów. Wyroby Frédérique Constant charakteryzuje najwyższa jakość wykonania dzięki najnowszym urządzeniom kontrolnym, innowacyjna kreatywność przy projektowaniu oraz wysokiej jakości materiały i niecodzienny design. Zegarki tej firmy cieszą się niebywałą popularnością wśród koneserów.

Zenith

Zenith to szwajcarska firma powstała w 1865r. Już po 10 latach zatrudniała ponad 1000 pracowników. Zegarki Zenith nosili wielkie sławy takie jak Barack Obama, Jessica Alba i wielki myśliciel Mahatma Gandhi. Nazwa firmy pochodzi podobno od tego, że założyciel - Georges Favre-Jacot – podczas przerwy w produkcji jednego z zegarków wybrał się na wieczorny spacer i widziany przez niego gwiazdozbiór skojarzył mu się z mechanizmem zegarka dlatego postanowił nazwać swoją fabrykę jak najwyższy punkt na nieboskłonie. Stąd też pochodzi gwiazda w logo firmy. Dziś Zenith to jedna z najbardziej prestiżowych i szanowanych firm na świecie. Pierwsze produkcje oznaczone logo Zenith są poszukiwane przez kolekcjonerów.

Audemars Piguet

Audemars Piguet to najstarsza manufaktura w Szwajcarii. Założona została w 1875r. przez Julesa-Louisa Audemarsa i Edwarda-Augustea Pigueta. Obaj mieli już doświadczenie w produkcji zegarków i postanowili połączyć swoje siły by razem tworzyć czasomierze najwyższej jakości. Do tej pory Fabryka Audemars Piguet pozostaje w rękach rodziny i nadal trzyma się ideom założycieli. Doświadczenie i wiedze przekazywane od pokoleń wzbogacają nowinkami technicznymi i odważnym designem, który zmienia się z duchem czasu. To wszystko czyni zegarki Audemars Piguet wyjątkowymi.

Patek Philippe

W dniu 1 maja 1839 dwóch imigrantów z Polski, Antoni Patek (biznesmen) i Franciszek Czapek (zegarmistrz) założyli firmę "Patek, Czapek & Cie" w Genewie. W 1844 roku, Patek spotkał się z francuskim zegarmistrzem, Adrien Philippe w Paryżu, gdzie ten ostatni przedstawił pionierski mechanizm naciągowy z koronką, dzięki któremu nie potrzeba już było używać kluczyka do nakręcania zegarka. Już po opuszczeniu firmy przez Czapka w 1851 roku, Adrien Philippe oficjalnie związał się ze spółką, wówczas ponownie zmieniono nazwę na "Patek Philippe & Cie". W roku 1932 firma została wykupiona przez braci Karola i Jeana Sternów. Od tego czasu do dnia dzisiejszego firma nosi nazwę "Patek Philippe SA". W 2009 r. prezesem firmy został Thierry Stern (czwarte pokolenie rodziny Sternów), zaś jego ojciec Philippe Stern prezesem honorowym.

Szukasz pięknego zegarka? Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie

Więcej produktów na

Szwajcarskie zegarki

Atlantic

Firma Atlantic powstała w Bettlach, koło Grenchen w Szwajcarii w roku 1888. Początkowo firma produkowała części dla tak znanych wytwórców zegarków jak Longines, Certina i wielu, wielu innych. Pierwsze zegarki o nazwie Atlantic ujrzały światło dzienne w 1932 roku i były to jedne z pierwszych na świecie zegarków wodoszczelnych. ATLANTIC to szwajcarska firma o ponad 100-letniej tradycji. Zegarki tej marki znane są w Polsce od kilkudziesięciu lat. Zdarzają się nawet modele z lat 50-tych XX wieku, które klienci przynoszą tylko na wymianę paska. Atlantic to zegarek na pokolenia.

Tissot

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1853 roku przez Charles Emil Tissot w Le Locle. Zegarki produkowane w firmie miały być sprzedawane do Stanów Zjednoczonych i Rosji. Firma ma swoje przedstawicielstwa w ponad 150 krajach na całym świecie. Innowacyjność Tissot przejawia się w rozwoju technologii, wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i zaawansowanej funkcjonalności produkowanych zegarków. Częścią filozofii marki jest doskonałość dostępna dla każdego. Żaden ze szwajcarskich producentów nie oferuje tak szerokiego i zróżnicowanego wyboru doskonałych jakościowo czasomierzy w tak atrakcyjnych cenach jak Tissot.

Certina

Certina została założona przez braci Adolfa i Alfreda Kurth w szwajcarskiej miejscowości Grenchen w 1888 roku.Jako firma, która od niedawna weszła na rynek, musieli skutecznie walczyć z konkurencją, a ich wysokie standardy pozwoliły im zająć specjalne miejsce już od początku działalności. To właśnie Alfred Kurth był autorem motta „Jakość za umiarkowaną cenę”, które do dziś towarzyszy marce Certina. Słowo Certina pochodzi od łacińskiego „certus” czyli pewność, odpowiedzialność. Certina potwierdziła swój status stając się oficjalnie firmą odpowiedzialną za pomiar czasu we wszystkich zawodach motorowych Grand Prix i sponsorem wielu światowych wyścigów. Była to platforma do podzielenia się zaawansowaną technologią Certiny, jej wieloma innowacjami i dostępnością.

Festina

Firma zegarmistrzowska Festina została założona w 1902 roku w La Chaux de Fonds w Szwajcarii. Pochodzenia nazwy Festina można doszukać się w języku łacińskim. Znane przysłowie „festina lente” można przetłumaczyć jako „spiesz się powoli”. Dzięki temu ścisłemu związkowi napis Festina można znaleźć nawet na najstarszych zegarkach. Markę Festina charakteryzuje szwajcarska precyzją i wysoka jakość. „Image” marki jest bardzo mocno wspierane sponsoringiem, szczególnie widocznym w sporcie. Markę tę kojarzymy przede wszystkim z wyścigami kolarskimi a dokładniej jako „oficjalny pomiar czasu” na najbardziej prestiżowych zawodach kolarskich świata – Tour de France, Giro d’Italia, oraz w tym roku na Tour de Pologne. Zegarki Festina w sposób nieodłączny kojarzą się ze sportem, co dopełnia ich jedyny w swoim rodzaju sportowy charakter.

Swatch

W połowie lat siedemdziesiątych szwajcarski przemysł zegarmistrzowski przechodził najgłębszy kryzys wszechczasów. Wydarzeniem, które wyznacza zmianę w losie przemysłu było założenie SMH, szwajcarskiej korporacji mikroelektroniki i przemysłu zegarmistrzowskiego. Ich odpowiedzią na kryzys był zegarek Swatch - cienki, plastikowy zegarek składający się tylko z 51 części (zamiast, jak wcześniej, 91 lub więcej), który łączył w sobie najwyższą jakość i przystępną cenę. Po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1983 r. Od tego czasu jego popularność rosła do momentu, aż stał się najbardziej znanym zegarkiem na rękę wszechczasów, a Grupa Swatch, firma macierzysta, stała się największą i najszybciej rozwijającą się firmą produkującą zegarki na świecie.

Flik Flak

Marka Flik Flak istnieje od 1987 roku i kieruje swoje wyroby dla najmłodszych. Charakteryzują się one niezwykłą wytrzymałością, jakością i dokładnością wykonania. Ciekawą zaletą jest możliwość prania zegarka w pralce w temperaturze 40 stopni C) Powstały z myślą o wprowadzeniu dzieci w świat zegarków analogowych oraz by nauczyć je posługiwania się czasem. Bardzo szybko zdobył sobie sympatię rodziców na całym świecie jeśli chodzi o wybór zegarka dla swoich dzieci. Wiele dostępnych modeli marki Flik Flak jest związana z ulubionymi postaciami najmłodszych.

Adriatica

Adriatica – szwajcarskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji zegarków. Firma powstała w 1852 roku w Moutelier w Szwajcarii. W początkowej fazie rozwoju były to dwie firmy (Adria i Adriatica), które dopiero 17 lat po zakończeniu II wojny światowej połączyły się. W chwili obecnej, od 1998 roku, przedsiębiorstwo Adriatica mieści się we włosko języcznym kantonie Szwajcarii Ticino, w miejscowości Dongio i jest własnością spółki PR & A Watch Sagl. Zegarki Adriatica wyprodukowane zostały na bazie nowoczesnej szwajcarskiej technologii popartej długoletnimi doświadczeniami. Adriatica to szwajcarska precyzja za rozsądną cenę. Od chwili pojawienia się w Polsce zegarków Adriatica firma wyrobiła sobie zasłużoną renomę i zdobyła zaufanie rzeszy zadowolonych klientów.

Rolex

Zegarki Rolex na całym świecie kojarzą się z prestiżem i wyjątkową jakością. Ręcznie tworzone zegarki i wysoka dbałość o szczegóły to główne cechy tych zegarków. Jest to druga firma, która w swoich produktach zastosowała naciąg automatyczny. Dzięki temu, że manufaktura została w 1919 roku przeniesiona do Szwajcarii w naszych Rolexach mamy takie funkcje jak wodoszczelność, data na cyferblacie oraz pokazywanie dwóch stref czasowych. Rolex jest oficjalnym czasomierzem m.in na Wimbledonie i Australian Open. Rolex to pierwszy zegarek, który został zabrany na Mount Everest.

Omega

Omega to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki, należąca do grupy Swatch ulokowana w Biel (miasto) w Szwajcarii. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek zegarków na świecie – jest rozpoznawana przez 70% populacji. Zegarki Omega zostały wybrane przez NASA do programu Apollo i jako pierwsze pojawiły się na Księżycu. Omega była oficjalnym chronometrażystą Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010. Zegarki Omega nosili James Bond (bohater filmowy), John F. Kennedy, Książę William, George Clooney, Nicole Kidman i Cindy Crawford. Ambasadorami tej marki są między innymi Nicole Kidman, George Clooney, Cindy Crawford, James Bond oraz Michael Schumacher.

Longines

Longines roczpoczął swoją działalność w 1832r. Auguste Agassi założył wtedy biuro, gdzie własnoręcznie konstruował zegarki i sprzedawał je innym firmom. W 1853r. Ernest Francillon – następca Agassiego – zapoczątkował sprzedaż produkowanych przez siebie zegarków pod własną marką jaką było Longines. Nazwa wywodzi się od miejsca wybudowania pierwszej fabryki. W 1889 roku został zarejestrowany znak firmowy, który zaprojektował sam Francillon – uskrzydlona klepsydra. Od 1896r. firma Longines jest oficjalnym czasomierzem na olimpiadzie. Zegarek Longines zasłynął również dzięki temu, że Charles Lindbergh samotnie przeleciał Atlantyk jednopłatowcem, w którym za nawigację służył mu zegarek na rękę Longines. W 1954r. firma wyprodukowała zegarek o grubości 1,8 mm.

Rado

Firma Rado została założona w 1917r. przez Flitza, Ernsta i Wernera Schlup. Produkcja odbywała się wtedy w domu ich rodziców. Przez pierwsze 30 lat firma cieszyła się zbytem mechanizmów zegarków na rynku amerykańskim. W 1962r. cały świat podziwiał Rado i pierwszy zegarek ich produkcji odporny na zarysowania. Materiał z jakie został wykonany był rewolucyjny. Nie była to stal ani mosiądz ale spieki węglowe wolframu i tytanu. Tworzywa te można zarysować jedynie diamentem lub szafirem. Pierwszy model wykonany w tej technologii z szafirowym szkłem nosił nazwę DiaStar (dia – twardy diament, star – gwiazda) zachwycał swoim designem jak i konstrukcją. Firma podtrzymuje standardy założone na początku, dlatego zegarki Rado do dziś cieszą się niemałą sławą.

Doxa

Twórca firmy Doxa pochodził z biednej szwajcarskiej rodziny. Od 12 roku życia zajmował się produkcją zegarków. W wieku 20 lat zapoczątkował historię marki Doxa, która bardzo szybko zdobyła sławę. Jako pierwsza firma stworzyła zegarek dla nurków z możliwością zejścia na głębokość 300m oraz posiadający unikalną pomarańczową tarczę ułatwiającą odczyt pod wodą. Dziś w domu w którym mieszkał twórca marki DOXA George Docommun znajduje się muzeum. Firma specjalizuje się w wyrobie zegarków dla pań. Liczne nagrody sprawiły, że DOXA z małej manufaktury stała się znanym na całym świecie producentem zegarków.

Frédérique Constant

Zegarki tworzone z pasją – tak w kilku słowach można określić produkty wywodzące się z manufaktury z Genewy, kryjące się pod nazwą Frédérique Constant. Zegarki oferowane są w segmencie średnim zegarków luksusowych. Każdy z produktów składany jest ręcznie w fabryce, która posiada najlepsze środowisko pracy dla zegarmistrzów. Wyroby Frédérique Constant charakteryzuje najwyższa jakość wykonania dzięki najnowszym urządzeniom kontrolnym, innowacyjna kreatywność przy projektowaniu oraz wysokiej jakości materiały i niecodzienny design. Zegarki tej firmy cieszą się niebywałą popularnością wśród koneserów.

Zenith

Zenith to szwajcarska firma powstała w 1865r. Już po 10 latach zatrudniała ponad 1000 pracowników. Zegarki Zenith nosili wielkie sławy takie jak Barack Obama, Jessica Alba i wielki myśliciel Mahatma Gandhi. Nazwa firmy pochodzi podobno od tego, że założyciel - Georges Favre-Jacot – podczas przerwy w produkcji jednego z zegarków wybrał się na wieczorny spacer i widziany przez niego gwiazdozbiór skojarzył mu się z mechanizmem zegarka dlatego postanowił nazwać swoją fabrykę jak najwyższy punkt na nieboskłonie. Stąd też pochodzi gwiazda w logo firmy. Dziś Zenith to jedna z najbardziej prestiżowych i szanowanych firm na świecie. Pierwsze produkcje oznaczone logo Zenith są poszukiwane przez kolekcjonerów.

Audemars Piguet

Audemars Piguet to najstarsza manufaktura w Szwajcarii. Założona została w 1875r. przez Julesa-Louisa Audemarsa i Edwarda-Augustea Pigueta. Obaj mieli już doświadczenie w produkcji zegarków i postanowili połączyć swoje siły by razem tworzyć czasomierze najwyższej jakości. Do tej pory Fabryka Audemars Piguet pozostaje w rękach rodziny i nadal trzyma się ideom założycieli. Doświadczenie i wiedze przekazywane od pokoleń wzbogacają nowinkami technicznymi i odważnym designem, który zmienia się z duchem czasu. To wszystko czyni zegarki Audemars Piguet wyjątkowymi.

Patek Philippe

W dniu 1 maja 1839 dwóch imigrantów z Polski, Antoni Patek (biznesmen) i Franciszek Czapek (zegarmistrz) założyli firmę "Patek, Czapek & Cie" w Genewie. W 1844 roku, Patek spotkał się z francuskim zegarmistrzem, Adrien Philippe w Paryżu, gdzie ten ostatni przedstawił pionierski mechanizm naciągowy z koronką, dzięki któremu nie potrzeba już było używać kluczyka do nakręcania zegarka. Już po opuszczeniu firmy przez Czapka w 1851 roku, Adrien Philippe oficjalnie związał się ze spółką, wówczas ponownie zmieniono nazwę na "Patek Philippe & Cie". W roku 1932 firma została wykupiona przez braci Karola i Jeana Sternów. Od tego czasu do dnia dzisiejszego firma nosi nazwę "Patek Philippe SA". W 2009 r. prezesem firmy został Thierry Stern (czwarte pokolenie rodziny Sternów), zaś jego ojciec Philippe Stern prezesem honorowym.

Szukasz pięknego zegarka? Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie

Więcej produktów na

Wszystko o zegarkach i nie tylko…

AAA Dla tych wszystkich, którzy kochają zegarki tak jak my stworzyliśmy miejsce, w którym będziemy prezentować najlepsze nowe modele i kultowe klasyczne egzemplarze. Będziemy z Wami zachwycać się kunsztem szwajcarskich mistrzów i niesamowitymi konceptami współczesnych projektantów. Będziemy informować o premierach i ciekawostkach – słowem zrobimy wszystko, żeby czas z nami upłynął przyjemnie.

Fenomen akcesoriów i gadżetów

Modne dodatki

Prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Królujące w minionym sezonie fasony, wzory czy kolory, już w kolejnym mogą właściwie odejść w zapomnienie. Ta zasada znajduje zastosowanie również w odniesieniu do rozmaitych gadżetów i akcesoriów, których nie brakuje praktycznie w każdym sklepie z odzieżą.

Fenomen akcesoriów i gadżetów Czytaj więcej

Od Rolexa do Omegi. Wszystko o bondowskich zegarkach

Agent zawsze na czasie

Ian Fleming włożył na dłoń Jamesa Bonda Rolexa Oyster Perpetual, jednak to nie powieści, ale ich ekranizacje zapisały historię jednego z najsłynniejszych gadżetów agenta 007. Rolex Submariner Seana Connery, Seiko G757 Rogera Moore'a oraz Omega Seamaster noszony przez Pierce'a Brosnana i Daniela Craiga dziś cieszą się statusem kultowych czasomierzy.

Od Rolexa do Omegi. Wszystko o bondowskich zegarkach Czytaj więcej

Fiolet czy róż?

kliknij Lubię to przy zegarku, który Ci się podoba!

Esprit ES105342023
Esprit ES105342023
czy
Esprit ES105342021
Esprit ES105342021

Zieleń czy pomarańcz?

kliknij Lubię to przy zegarku, który Ci się podoba!

Calypso K5571/1
Calypso K5571/1
czy
O clock Zegarki sportowe pomarańczowy
O clock Zegarki sportowe pomarańczowy

Owalny czy prostokątny?

kliknij Lubię to przy budziku, który Ci się podoba!

Philips AJ1000
Philips AJ1000
czy
Philips AJ3231
Philips AJ3231
Top 10 - Budziki

Top 10 - Budziki

Ułatw sobie poranne wstawanie.

więcej
Top 10 - zegarki Garmin

Top 10 - zegarki Garmin

Zmierz swoje postępy

więcej

Zegarek Casio DW-6900NB-7ER

Miejski wojownik

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli zegarków Casio. Mocny i charakterystyczny.

Zegarek Casio DW-6900NB-7ER Czytaj więcej

Złoty czy srebrny?

kliknij Lubię to przy zegarku, który Ci się podoba!

Casio A-168WG-9BWEF
Casio A-168WG-9BWEF
czy
Casio A158WEA-9EF
Casio A158WEA-9EF

Stylowy poradnik: zegarki

Co trzeba wiedzieć o czasomierzach?

Praktyczny gadżet, oznaka prestiżu i stylowy dodatek. Zegarek to klasyczny element męskiej garderoby, który powinien być wyznacznikiem stylu jego właściciela. Umiejętnie dobrany doda charakteru każdej, nawet najprostszej stylizacji, a precyzyjny mechanizm zapewni mu długowieczność.

Stylowy poradnik: zegarki Czytaj więcej

Zegar ścienny NeXtime Vinyl

Muzyczne zaskoczenie

Coś, co jest specjalnie wykonane dla miłośników dobrej muzyki i płyt winylowych.

Zegar ścienny NeXtime Vinyl Czytaj więcej